Czy wiesz, co oznaczają te znaki drogowe? Choć widujesz je rzadko, to musisz je znać [ZDJĘCIA]

Czy wiesz, co oznaczają te znaki drogowe? Choć widujesz je rzadko, to musisz je znać [ZDJĘCIA]

znaki drogowe

Podaj dalej

Mimo, że w większości przypadków znaki drogowe na polskich drogach są dość powtarzalne i tak naprawdę wystarczy znajomość tylko części z nich do bezproblemowego i bezpiecznego podróżowania, to znajomość wszystkich znaków drogowych jest obowiązkiem każdego kierowcy. Jeśli nie znamy znaczenia jakiegoś znaku i nie zastosujemy się do niego, to nie tylko narażamy się na mandat, ale także zagrażamy innym uczestnikom ruchu drogowego! Dlatego, warto przypomnieć sobie kilka rzadko widywanych znaków drogowych. Sprawdź, czy wiesz co oznaczają?

Rzadko spotykane znaki drogowe

Tak naprawdę, z niektórymi znakami drogowymi spotykamy się tylko i wyłącznie w trakcie egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Później w codziennym życiu, po prostu o nich zapominamy. Dlaczego? Ano dlatego, że niektóre znaki występują bardzo rzadko i można je spotkać tylko i wyłącznie w konkretnych miejscach…

Jak wiadomo, jedną z najgorszych rzeczy dla kierowców jest rutyna i jazda na pamięć. Dlatego też, od czasu do czasu warto przypomnieć sobie rzadko spotykane znaki drogowe.

znaki drogowe

Znak B-37, czyli zakaz postoju w dni nieparzyste. Jak sama nazwa wskazuje, zakazuje postoju w nieparzyste dni miesiąca. Zakaz nie obowiązuje w godzinach 21-24.

Znak B-38, czyli zakaz postoju w dni nieparzyste. Jak sama nazwa wskazuje, zakazuje postoju w nieparzyste dni miesiąca. Zakaz nie obowiązuje w godzinach 21-24.

Znak A-31 oznacza niebezpieczne pobocze i ostrzega o miękkim lub obniżonym poboczu po prawej stronie drogi.

Powyższy znak C-14 oznacza prędkość minimalną i nakazuje jazdę z prędkością nie mniejszą niż wyrażona na znaku… chyba, że bezpieczeństwo ruchu lub jego warunki wymuszają jazdę z niższą prędkością.

znaki drogowe

Znak F-17 oznacza koniec pasa ruchu na jezdni jednokierunkowej i uprzedza o końcu wewnętrznego pasa na jezdni jednokierunkowej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News