Części Toyoty 2000 GT wracają do produkcji po 50 latach!

Części Toyoty 2000 GT wracają do produkcji po 50 latach!

toyota 2000gt części

Podaj dalej

Ponad rok temu, gdy Toyota ogłosiła odnowioną Suprę, producent samochodów ujawnił również, że zacznie produkować części zamienne do modeli A70 i A80 Supra. Ten ruch najwyraźniej spotkał się z pozytywnymi reakcjami, gdyż japońska firma robi teraz kolejny krok, ogłaszając, że będzie sprzedawać również części do 2000GT.

Jesteśmy prawie pewni, że wszyscy znacie historię tego modelu, ale krótko przypominamy, że 2000 GT było małym sportowym coupe wprowadzonym na rynek w 1967 roku i opracowanym we współpracy z Yamahą. Miał sześciocylindrowy silnik o pojemności 2,0 litra, cztery hamulce tarczowe, opony radialne i chowane reflektory. Dzięki małej wadze był w stanie osiągnąć prędkość 137 mil na godzinę (220 km/h). Jej rynkowy debiut to dowód na to, że Toyota nie żartowała zapowiadając, że szykuje konkurencję dla najlepszych samochodów sportowych produkowanych w Europie.

toyota 2000gt części

Wracając do planów Toyoty dotyczących produkcji części, to producent będzie sprzedawał koła zębate, piastę i tuleję synchronizatora. Ponadto do kupienia będą uszczelki, zestaw łożysk, zestaw pierścienia sprężynującego i widelec zmiany biegów dla modelu 2000 GT z manualną skrzynią biegów. Odbudować będzie można mechanizm różnicowy samochodu, ponieważ dostępny będzie zestaw kół zębatych i śruba koła zębatego.

toyota-2000gt

Biorąc pod uwagę rzadkość tego samochodu sportowego, reprodukowane części będą dostępne tylko dla rzeczywistych właścicieli 2000 GT. Ma to zapobiec odsprzedawaniu części i spekulacjom cenowym. Sprzedaż rozpocznie się w sierpniu za pośrednictwem witryny Toyota Gazoo Racing lub dealerów Toyoty w Japonii. Sprzedaż zagraniczna powinna rozpocząć się wkrótce potem.

Weźcie moje pieniądze lub nerki. Fabryczna Toyota Corolla WRC na sprzedaż. Jeździł nią Leszek Kuzaj

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News