Chcesz, żeby twój diesel nie sprawiał problemów w okresie zimowym? To zadbaj o niego!

Chcesz, żeby twój diesel nie sprawiał problemów w okresie zimowym? To zadbaj o niego!

Podaj dalej

Diesel i jego problemy w okresie zimowym, są znane nie od dziś. Zima wpływa praktycznie na wszystkie podzespoły samochodu. Notoryczne problemy z rozruchem, niedogrzanie silnika na krótkich dystansach oraz duży pobór prądu, przyczyniają się do szybkiego zużywania silnika wysokoprężnego.

Akumulator w dieslu

diesel

Diesel do prawidłowej pracy potrzebuje sprawnego i dobrze naładowanego akumulatora. Dlatego też, warto regularnie sprawdzać stan akumulatora za pomocą prostownika. W sytuacjach awaryjnych można nim również podładować baterię i przedłużyć w ten sposób jej żywot.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Diesel a świece żarowe

Świece żarowe pełnią ważną rolę w silniku diesla. Ich zadaniem jest w kilka sekund rozgrzać się do bardzo wysokiej temperatury, która pozwoli olejowi napędowemu samoczynnie się zapalić. Dlatego też, nawet najmniejsza ich niesprawność da nam się we znaki zimą, gdy będą musiały poradzić sobie z kilkunastostopniowym mrozem.

Filtr paliwa w dieslu

diesel

Gdy Twój samochód chwilę po odpaleniu gaśnie, to prawdopodobnie przyczyna tkwi w filtrze paliwa. Podczas dużych mrozów, z oleju napędowego wytrąca się parafina, która może zapchać filtr i spowodować unieruchomienie samochodu. W niektórych przypadkach, zaleca się wymianę filtra paliwa przed nadejściem zimy. Taka czynność pozwoli uniknąć przykrej awarii.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Diesel i odpowiednie paliwo

diesel

Bardzo często, przyczyn naszych problemów z dieslem, możemy szukać w tankowanym paliwie. Stacje paliw mają obowiązek zmieniać paliwo z letniego na zimowe. Nieodpowiednie paliwo potrafi zatkać układ i unieruchomić samochód. Aby temu zapobiec, należy tankować „zimowe” paliwo, tj. takie o obniżonej temperaturze zamarzania.

Wymienione powyżej rzeczy, to podstawowe czynności, na które powinniśmy zwrócić uwagę w okresie zimowym. Pamiętajmy, że każdy problem z naszym samochodem, warto mimo wszystko skonsultować z mechanikiem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News