Chcesz kupić używany samochód? Oto rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Chcesz kupić używany samochód? Oto rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Podaj dalej

Zakup nowego samochodu to bardzo duży wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Innym, alternatywnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na samochód używany. Niestety, ale takie rozwiązanie niesie za sobą pewne wątpliwości, co do stanu technicznego pojazdu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, żeby nie dać się oszukać nieuczciwemu handlarzowi?

Samochód używany – na co zwrócić uwagę pod maską?

Aby dostrzec pewne nieprawidłowości, wcale nie musimy być doświadczonym mechanikiem. Wystarczy być spostrzegawczym, wiedzieć gdzie szukać i na co zwrócić uwagę oglądając używany samochód.

samochód używany

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Jedną z rzeczy od których warto zacząć, jest sprawdzenie oleju. Jeśli przy włączonym silniku, po odkręceniu korka wlewu oleju będą przedmuchy lub wydostaje się dym, to samochód może wymagać bardzo kosztownej naprawy. Możemy także interpretować to jako oznakę dużego przebiegu i zaniedbania.

samochód używany

Inną rzeczą, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę są widoczne wycieki. Jeśli silnik jest bardzo czysty, może to oznaczać, że został on umyty, aby je ukryć.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Lakier, to kolejna rzecz warta uwagi, ponieważ wielu handlarzy ukrywa prawdę na temat historii wypadkowej samochodu. Zatem jak sprawdzić, czy samochód nie był lakierowany po stłuczkach czy wypadkach? Niezbędny do tego będzie miernik grubości lakieru, który pozwoli skontrolować wszelkie nierówności w jego pokryciu.

Warto zasięgnąć opinii

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto skonsultować ją z zaprzyjaźnionym mechanikiem. Dzięki temu będziesz będziemy mieć pewność, że samochód nie posiada usterek, które umknęły nam podczas oględzin.

samochód używany

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News