Ceny paliw rosną, a ty oszczędzasz! Zobacz jak skutecznie zmniejszyć zużycie paliwa w samochodzie

Ceny paliw rosną, a ty oszczędzasz! Zobacz jak skutecznie zmniejszyć zużycie paliwa w samochodzie

Podaj dalej

Ceny paliw nieustannie rosną. Co jakiś można usłyszeć o podwyżkach benzyny i diesla. Skoro, więc nie mamy na to wpływu, to co zrobić, żeby obniżyć choć trochę zużycie paliwa? Czy jest to w ogóle możliwe? Otóż tak, należy tylko pamiętać o kilku rzeczach.

Ceny paliw idą w górę? Zobacz, co możesz z tym zrobić…

Ekonomiczna jazda samochodem jest priorytetem dla większości kierowców. Niestety na temat oszczędnej jazdy i zachowania za kierownicą, narosło sporo mitów i legend.

ceny paliw

Hamuj silnikiem!

Jednym z mitów jest założenie, że silnik w aucie zużywa mniej paliwa, gdy kierowca wrzuci na „luz”. Jest to bardzo popularne zjawisko, praktykowane przez wielu kierowców np. podczas zjeżdżania ze wzniesienia.

ceny paliw

To oczywiście nieprawda, ponieważ nowoczesne silniki najoszczędniejsze są w momencie, gdy kierujący zaczyna hamować silnikiem. Zwalnianie przy pomocy redukcji przełożenia sprawia, że paliwo jest odcinane.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Odpowiednie ciśnienie w oponach

Zbyt niskie ciśnienie powietrza w oponach powoduje zwiększone spalanie. Kierowca, który chce jeździć oszczędnie powinien dbać o to, aby ciśnienie było zawsze na poziomie wskazanym przez producenta pojazdu.

ciśnienie w oponach

Wyłącz silnik

Inną prostą i bardzo skuteczną metodą na obniżenie zużycia paliwa, jest gaszenie silnika podczas dłuższego postoju. Na przykład, gdy zatrzymujemy przed przejazdem kolejowym i wiemy, że „trochę” postoimy.

ceny paliw

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Ceny paliw a spokojny styl jazdy

Dla niektórych, takie rozwiązanie może być nie do przyjęcia. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić „trochę” paliwa, to bez dwóch zdań trzeba zmienić tryb jazdy… z wyścigowego, na „miejski”.

Jak łatwo się domyśleć, szybka i agresywna jazda samochodem niesie ze sobą większe zużycie paliwa. Tak więc, czasami warto zmienić swój tryb jazdy na nieco spokojniejszy. Skorzystają na tym wszystkie układy samochodu oraz Twój portfel.

diesel jazda samochodem

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News