Brak dostępnych tablic rejestracyjnych! Jak zostanie rozwiązany problem?

Brak dostępnych tablic rejestracyjnych! Jak zostanie rozwiązany problem?

tablice-rejestracyjne 6 mandatów

Podaj dalej

Brak starych tablic rejestracyjnych stał się faktem. To już oficjalny koniec popularnych, dobrze znanych każdemu kierowcy tablic rejestracyjnych.

Brak nowych kombinacji wymusił zmianę

tablica rejestracyjna brak numerów

System rejestracji w wielu krajach, w tym w Polsce opiera się na kombinacji liter oraz cyfr. Poza nimi występują charakterystyczne skróty, które pozwalają na szybkie skojarzenie pojazdu z miejscowością lub chociaż województwem zarejestrowania. Polskie tablice rejestracyjne z reguły rozpoczynają się od dwóch liter. Pierwsza stanowi wyróżnik województwa, natomiast druga powiat, z którego pochodzi tablica.

Od tej reguły występują jednak odstępstwa. Przykładowo tablice indywidualne, których koszt wynosi dodatkowy 1000 złotych, mogą rozpoczynać się od pojedynczej litery oraz cyfry. Innym przypadkiem są także rejestracje pochodzące z Warszawy. W tym mieście na pierwszym miejscu jest litera W, a następne miejsce zajmuje litera określająca dzielnicę. Takie rozwiązanie, jak przystało na największe polskie miasto, ma za zadanie zapewnić znacznie więcej dostępnych kombinacji dla rejestrowanych pojazdów.

Miasta z nowymi rejestracjami-brak tablic

rejestracja samochodu

Wśród aktualnych miejscowości, którym skończyły się kombinacje znaków znajdujemy Poznań, Kraków oraz Wrocław. Takie zjawisko nie jest przypadkowe, znaczna ilość mieszkańców oraz salonów samochodowych w dużych miejscowościach zdecydowanie wpływa na ilość rejestrowanych pojazdów, a tym samym szybkość wyczerpania dostępnych numerów.

Poznań

Ponieważ wykorzystano już dostępne kombinacje związane z charakterystycznym PO, wydawane będą znane z motocykli tablice, rozpoczynające się od PY.

Kraków

Analogicznie do sytuacji w Poznaniu, zamiast znanego początku KR, samochody będą otrzymywać tablice rozpoczynające się od KK.

Wrocław

Wrocław również wyczerpał zasób tablic rozpoczynających się od starego DW, w związku z czym nowe tablice otrzymają początek w postaci DX

Sprawdź także

Nowe dofinansowanie na zakup samochodu! Kto skorzysta?

Nowe ceny już od 1 listopada! Ile zapłacą kierowcy?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News