Blokowanie lewego pasa, wyprzedzanie prawym, a to wszystko na zaśnieżonej drodze. Zakończenie było łatwe do przewidzenia [WIDEO]

Blokowanie lewego pasa, wyprzedzanie prawym, a to wszystko na zaśnieżonej drodze. Zakończenie było łatwe do przewidzenia [WIDEO]

Podaj dalej

W okresie zimowym, niektórzy kierowcy zapominają o tym, że na drogach należy zachować szczególną ostrożność. Kobieta, która jest bohaterką tego nagrania jest dobrym tego przykładem. Zdenerwowana na innego kierowcę za blokowanie lewego pasa, najpierw go zwyzywała, a potem postanowiła wyprzedzić. Niestety dla niej, chwilę później zrozumiała, że zmiana pasa na śliskiej i zaśnieżonej drodze, to duży błąd.

Blokowanie lewego pasa? Czy w takich warunkach jest to dopuszczalne?

Widoczna na poniższym nagraniu kobieta kierująca Mercedesem, była bardzo zirytowana na kierowcę samochodu jadącego przed nią, który poruszał się lewym pasem i blokował jej drogę. Możemy zrozumieć jej zdenerwowanie, jednak podjęcie decyzji o wyprzedzeniu „marudera” prawym pasem na śliskiej i zaśnieżonej drodze, to już chyba duża lekkomyślność.

blokowanie lewego pasa

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Za ten błąd, kobieta zapłaciła dużą cenę. Jej samochód wpadł w poślizg i zatrzymał się na poboczu, uderzając przy tym w latarnię. Gdyby tylko zachowała spokój i zdrowy rozsądek, prawdopodobnie uniknęłaby tej groźnej sytuacji. Mamy tylko nadzieję, że kobiecie nic poważnego się nie stało i w przyszłości wyciągnie wnioski z tej lekcji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News