Auto detailing, czyli samochodowe SPA, dla twojego samochodu. Zobacz, czemu warto z niego skorzystać

Auto detailing, czyli samochodowe SPA, dla twojego samochodu. Zobacz, czemu warto z niego skorzystać

Mycie samochodu na myjni

Podaj dalej

Auto detailing, to pojęcie, które słyszał zapewne nie jeden kierowca. A co dokładnie ono oznacza i dlaczego warto z niego skorzystać? O tym dowiesz się, poniżej.

Auto detailing – a co to takiego?

auto detailing

Auto detailing to takie motoryzacyjne SPA dla Twojego samochodu. Jest to proces bardzo dokładnego czyszczenia, renowacji i konserwacji samochodu. Obejmuje zarówno elementy zewnętrzne, jak i wewnętrzne samochodu.

Głównym celem tego zabiegu jest podniesienie walorów estetycznych i użytkowych auta, a dbałość o szczegóły np. lakieru na karoserii pozwala przedłużyć jej trwałość.

NAJGORĘTSZA POLSKA PREMIERA ROKU 2021! SPRAWDŹ JUŻ DZISIAJ

Car detailing możemy podzielić na detailing wewnętrzny i detailing zewnętrzny. Do fachowego wykonania obu, konieczne są dedykowane produkty do detailingu samochodowego, a także podstawowa wiedza.

Usługa, z której warto skorzystać

auto detailing

W skład detailingu zewnętrznego wchodzi m.in. mycie samochodu, glinkowanie lakieru, polerowanie, woskowanie oraz czyszczenie felg, nabłyszczanie opon i zewnętrznych elementów plastikowych. Skierowany jest przede wszystkim dla samochodów, których lakier jest zaniedbany i wymaga odnowy oraz zabezpieczenia.

NAJGORĘTSZA POLSKA PREMIERA ROKU 2021! SPRAWDŹ JUŻ DZISIAJ

Podstawą detailingu wewnętrznego jest bardzo dokładne czyszczenie, odkurzanie całej wewnętrznej powierzchni, pranie tapicerki oraz czyszczenie i konserwacja elementów plastikowych i gumowych. Podobnie jak w przypadku czyszczenia zewnętrznego, gwarancję najlepszych efektów daje użycie wysokiej klasy środków i urządzeń do czyszczenia.

Czyszczenie deski rozdzielczej

Całość takiego zabiegu trwa nawet kilkanaście godzin, ale jest to usługa zapewniająca wiele korzyści. Dzięki niej nasz samochód nie tylko wygląda bardzo dobrze, ale również zyskuje na wartości.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News