Po Volvo przyszedł czas na Mercedesa... akcja serwisowa na horyzoncie

Po Volvo przyszedł czas na Mercedesa... akcja serwisowa na horyzoncie

Podaj dalej

Jeśli masz Mercedesa klasy S z mocnym silnikiem V8 i zamierzasz nim szybko jeździć, to miej się na baczności. W trakcie dynamicznej jazdy może dojść do groźnego w skutkach wycieku oleju.

Problem dotyczy dwóch modeli Mercedesa. To klasa S (W222) i klasa S coupe/cabrio (C217) z 8-cylindrowymi silnikami benzynowymi o pojemności 4.0 litra. Okazało się, że materiał, z którego wykonane są zaślepki silnika – tak ujęto to w komunikacie wysłanym do UOKiK-u – może nie wytrzymać maksymalnego obciążenia podczas jazdy. Grozi to uszkodzeniem materiału zaślepek na skutek wysokiego ciśnienia oleju silnikowego, które występuje szczególnie podczas dynamicznej jazdy.

W związku z tym, zachodzi ryzyko pojawienia się wycieku oleju silnikowego w okolicy zaślepek. Wyciekający olej może z kolei dostać się na drogę. Stanowi to zagrożenie dla ruchu drogowego.

mercedes

Jeśli poziom oleju silnikowego spadnie, kierowca zostanie powiadomiony o usterce za pomocą komunikatu ostrzegawczego w zestawie wskaźników. Jeżeli komunikat ostrzegawczy będzie zignorowany przez kierowcę, silnik będzie pracował na sucho. Może to spowodować bardzo kosztowną usterkę w postaci uszkodzenia silnika.

W Polsce akcją serwisową objęto 251 pojazdów.

Volvo wezwało ponad 2 miliony samochodów do serwisów!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News