Znamy ceny Tesli w Polsce. Niestety - tanio nie jest

Znamy ceny Tesli w Polsce. Niestety - tanio nie jest

Podaj dalej

Tesla ujawniła ostatnio polskie ceny swoich samochodów. Jeśli więc zastanawialiście się lub macie w planach zakup amerykańskiego elektryka, to teraz możecie wejść na stronę producenta i zamówić wymarzony samochód znając cenę w złotówkach.

Tesla 3 – najpopularniejsza i najtańsza

Najtańszym modelem w portfolio producenta jest ten oznaczony numerem 3. Smukły sedan w najtańszym wydaniu kosztuje 195 490 zł. W tej cenie dostaniemy samochód rozpędzający się do setki w niespełna 6 sekund. Zasięg najpopularniejszej Tesli to aż 400 kilometrów.

Długi Zasięg – 385 490 zł Performance – 460 490 zł
Tesla Model 3. fot: tesla.com

Jeśli chcemy zwiększyć wydajność Modelu 3 i dorzucić np. napęd na wszystkie koła, trzeba będzie dołożyć kilkadziesiąt tysięcy zł. Aktualnie tesla sprzedaje w Polsce „trójkę” w trzech wersjach:

• Standard – 195 490 zł
• Standard o zwiększonym zasięgu – 235 490 zł
• Performance – 260 490 zł

Model S – sportowe osiągi, to zbyt mało powiedziane

Za sportowy Model S trzeba zapłacić zdecydowanie więcej. Wersja tańsza – ale za to z dłuższym zasięgiem – kosztuje 360 490 zł. Tym autem na jednym ładowaniu kierowca pokona 610 kilometrów, a pierwszą setkę osiągnie już po 4 sekundach od startu.

Tesla Model S. fot: tesla.com

Droższy Performance przejedzie wprawdzie odrobinę kilometrów mniej, ale sprint do 100km/h zajmie tylko chwilę – kosmiczne 2,5 sekundy. Nie bez znaczenia jest tutaj też prędkość maksymalna, wynosząca aż 261 km/h.

• Standard – 360 490 zł
• Performance – 435 490 zł

Model X – jedyny SUV z logo Tesli

Największy model amerykańskiego koncernu – „X” dostępny jest podobnie jak „S” tylko w dwóch wariantach. Podstawowy pozwala na pokonanie 507 kilometrów i rozpędzenie auta się do setki w 4,8 sekundy. Wersja Performance kosztuje więcej, ale oczywiście charakteryzują ją zdecydowanie lepsze osiągi.

Tesla Model X. fot: tesla.com

W przypadku droższego SUV spod znaku Tesli, kierowca z pierwszej setki będzie mógł cieszyć się już po 3 sekundach. Nieznacznie spada jednak zasięg auta, który w topowej wersji wynosi 487 kilometrów. Prędkość maksymalna obydwu wersji wynosi 250 km/h.

• Standard – 385 490 zł
• Performance – 460 490 zł

To tylko ceny bazowe. Może być drożej… dużo drożej

Oczywiście podane ceny mogą zmienić się w zależności od dodatkowych opcji wyposażenia, które można dołożyć w konfiguratorze samochodu na stronie producenta. Najdroższy jest autopilot, za który (niezależnie od modelu) trzeba dopłacić całkiem niemało, bo aż 39 000 zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News