Znaleźli nowy patent na czernidło do opon. Masz to w domu, a aplikacja zajmie kilka sekund [WIDEO]

Znaleźli nowy patent na czernidło do opon. Masz to w domu, a aplikacja zajmie kilka sekund [WIDEO]

lakier1

Podaj dalej

Kiedy codziennie przeglądamy dla Was nieskończone zasoby sieci w poszukiwaniu ciekawych materiałów, natykamy się nie tylko na prawdziwe „perełki”, ale również ciekawostki, o których nie mieliśmy wcześniej zielonego pojęcia. Tak jak na przykład ten domowy sposób na czernidło do opon, który jest po prostu genialny.

Jest takie stare powiedzenie – „jak dbasz, tak masz”. Dlatego każdy właściciel pojazdu powinien raz na jakiś czas poświęcić odrobinę czasu, aby odświeżyć swoje auto i zadbać o jego ogólny wygląd. To ważne, ponieważ czysty samochód nie tylko polepsza komfort podróżowania, ale również przyczynia się do poprawy naszego bezpieczeństwa. Wystarczy chociażby wziąć pod uwagę jak brudne szyby czy lampy mogą skutecznie ograniczyć naszą widoczność – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Niestety nawet najwięksi fani auto-detailingu doskonale wiedzą, że nawet po dokładnym umyciu opon, nie wyglądają one zbyt dobrze. Na rynku jest mnóstwo preparatów, które nie tylko poprawiają ogólny efekt wizualny „gum” w naszym samochodzie, ale też zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze. Mało kto wie bowiem o tym, że środki do pielęgnacji opon zapobiegają pęknięciom, oraz znacząco wydłużając ich żywotność. Jednak kiedy taki dedykowany środek do pielęgnacji opon nam się skończy i nie mamy niczego na podorędziu, można z powodzeniem zastosować zamiennik.

Jeśli zastanawiacie się co sprawdzi się najlepiej, to odpowiedzi na to pytanie udzielili blogerzy prowadzący na YouTube kanał „Miłośnicy Detailingu”. Jak się okazało, wystarczył zwykły lakier do włosów, aby osiągnąć naprawdę satysfakcjonujący efekt. Opona po opryskaniu nie kleiła się, brud do niej nie przywierał a co najważniejsze – nabrała pięknego, głębokiego pomysłu. To naprawdę działa, z resztą – oceńcie sami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News