Złodzieje mają nową metodę kradzieży samochodów. Nie dajcie się na to nabrać!

Złodzieje mają nową metodę kradzieży samochodów. Nie dajcie się na to nabrać!

Podaj dalej

Kiedy mogłoby się wydawać, że w temacie kradzieży aut wymyślono już wszystko, pojawia się pewien przypadek z okolic Lublińca. Trzeba przyznać, że złodziej dobrze sobie to wykombinował.

To była chwila

Metody kradzieży samochodów są różne. Najczęściej złodzieje używają urządzenia do przechwytywania sygnału z kluczyka do odbiornika w pojeździe. Bardzo popularna wśród bandytów jest też najprostsza metoda –  wyłamania zamka lub po prostu – wybicia szyby.

Coraz częściej jednak złodzieje wykorzystują nieuwagę i brak ostrożności właścicieli pojazdów. Przekonała się o tym 45-lenia mieszkanka powiatu lublinieckiego. Do zdarzenia doszło wieczorem na jednym z parkingów obok marketu w którym kobieta robiła zakupy.

kradzież
Złodziej łatwo przechytrzył 45-letnią kobietę. Metoda „na drut” okazała się niezwykle skuteczna.

Wykorzystując ten fakt, złodziej obwiązał wewnętrzną część felgi kawałkiem druta. Zaniepokojona odgłosami świadczącymi o możliwej awarii koła kobieta zatrzymała się aby sprawdzić, co się stało. W tym czasie łupem złodzieja padła torebka oraz znajdujące się na fotelu przedmioty – laptop i telefon. Na szczęście w stacyjce nie było w tym momencie kluczyków, więc oprych nie miał możliwości odjechania samochodem.

Sprawa kradzieży pozostaje otwarta. Lublinieccy śledczy proszą o kontakt pod numerem tel. 34 353 22 55 wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub są w posiadaniu informacji mogących pomóc w identyfikacji sprawcy.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News