Złodziej wywiózł 26 ton węgla... Seicento. Straty oszacowano na 63 tys. zł, ale najbardziej zastanawia to, jak on to zrobił

Złodziej wywiózł 26 ton węgla... Seicento. Straty oszacowano na 63 tys. zł, ale najbardziej zastanawia to, jak on to zrobił

węgiel ceny sklep pgg składy na składach opał cena

Podaj dalej

Do niesłychanej serii kradzieży doszło w miejscowości Wołczyn. Młody mężczyzna przez rok regularnie kradł węgiel i eko-groszek, mając na to całkiem sprytny patent. Teraz jest już w rękach policji i za swoje nieprzemyślane zachowanie odpowie przed sądem.

– Dzielnicowi Posterunku Policji w Trzcinicy z siedzibą w Laskach zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Wołczyn, który przez prawie rok czasu dokonywał kradzieży eko-groszku wywożąc go w większości swoim samochodem marki Fiat Seicento. Mężczyzna ukradł łącznie 26 – ton węgla o wartości 63 tysięcy złotych.

1 marca 2023 roku policjanci Posterunku Policji w Laskach w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali w Szymonkowie, 29 – letniego mieszkańca gminy Wołczyn, który przez prawie rok czasu dokonywał kradzieży eko-groszku. Do większości tych kradzieży używał swojego samochodu marki Fiat Seicento, którym wywoził skradziony węgiel z terenu prywatnej firmy w gminie Rychtal. Łącznie mężczyzna dokonał kradzieży 26 – ton węgla o wartości 63 tysięcy złotych. W wyniku realizacji sprawy udało się odzyskać 17 ton węgla o wartości 41 tysięcy złotych. – podaje Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

Odzyskany towar wrócił do swojego prawowitego właściciela. Mężczyzna przyznał się do kradzieży, został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po usłyszeniu odpowiednich zarzutów grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina

PRZESTĘPSTWA PRZECIWKO MIENIU (278-295)

§ 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 4. Jeżeli kradzież popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
§ 5. Przepisy § 1, 3 i 4 stosuje się odpowiednio do kradzieży energii lub karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News