Zbudowali Lamborghini z klocków LEGO w skali 1:1. Ten projekt robi niewyobrażalne wrażenie, możecie zobaczyć go w Warszawie [ZDJĘCIA]

Zbudowali Lamborghini z klocków LEGO w skali 1:1. Ten projekt robi niewyobrażalne wrażenie, możecie zobaczyć go w Warszawie [ZDJĘCIA]

Lamborghini z klocków LEGO w skali 1:1

Podaj dalej

Chcieć to móc, z takiego założenia wyszła duńska firma LEGO, która na bazie klocków z serii Technic, zbudowała supersamochód wiernie odzwierciedlający Lamborghini Sian FKP 37. Projekt od 3 dni można oglądać w warszawskiej Galerii Mokotów.

Lego Technic od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością – zarówno u dzieci, jak również dorosłych. Fani motoryzacji mogą aktualnie w Polsce nabyć, a następnie samodzielnie złożyć modele m.in. Ferrari 488 GTE, Porsche 911 GT3 RS, Bugatti Chiron, Lamborghini Sian FKP 37 czy Porsche 911. Po właściwym dopasowaniu wszystkich kilku tysięcy elementów, otrzymujemy w zależności od wersji model w skali 1:8 lub 1:10.

Jednak pewien 15-osobowy zespół postanowił pójść krok dalej i wykorzystać klocki z serii Technic do zbudowania samochodu w skali 1:1. Wybór padł na Lamborghini Sian FKP 37.  Model w wersji Lego jest zgodny z wielkością oryginału co do milimetra. Jego wymiary to 4980 mm długości, 2101 mm szerokości i 1133 mm wysokości, a waży ponad 2 tony. Do jego złożenia potrzebnych było ponad 400 tysięcy elementów.

Co ciekawe, kolor modelu nałożono w oficjalnej lakierni Automobili Lamborghini, aby jeszcze bardziej zbliżyć go do wyglądu oryginalnego auta. Efekt blisko 8660 godzin pracy 15 zaangażowanych w projekt ludzi można podziwiać od 26.09 do 07.10 w Galerii Mokotów w Warszawie.

Galeria: Lamborghini Sian FKP 37 z klocków LEGO

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News