Zbudował prawdziwy Batmobil, a nie jakiegoś podrabiańca! Pojazd wygląda obłędnie

Zbudował prawdziwy Batmobil, a nie jakiegoś podrabiańca! Pojazd wygląda obłędnie

Podaj dalej

Chcieć, to móc. Z takiego właśnie założenia wyszedł pewien fan uniwersum „DC”, który zaprojektował, a następnie skonstruował swój własny Batmobil. Trzeba przyznać otwarcie, że pojazd robi ogromne wrażenie!

Projekt stworzony z pasji

Urodzony w Wietnamie w 1998 roku Nguyen Dac Chung, jest studentem architektury i zagorzałym fanem Batmana. 22-latek postanowił więc nie baczyć na środki i zbudować swój własny Batmobil. Mężczyzna wzrował się na kultowym pojeździe Batmana z filmu „Mroczny Rycerz”.

Praca nad projektem zajęła prawie trzy lata, natomiast sama realizacja niespełna rok. W końcu się udało. Wykonany z pomocą przyjaciół samochód mierzy 3.6 metra długości i niespełna 2,3 szerokości.

Dac Chung najpierw zaprojektował samochód w technice 3D, a później – zanim go zbudował – zamówił opony i koła z USA. Następnie zainwestował w pełną gamę systemów sterowania pojazdem oraz hamulce i oświetlenie, które kupił przez internet w Korei Południowej. Jego budowa kosztowała młodego konstruktora 23 000 dolarów.

Aktualnie Wietnamczyk jest w trakcie wykańczania wnętrza pojazdu, aby możliwie najwierniej odwzorowywało ono oryginał z kultowego już filmu Christophera Nolana. Efekt prac możecie zobaczyć na poniższym wideo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News