Zawias miejskiego SUV-a nie dał rady na wyboistej drodze. Wycieczka w las będzie dla niego nauczką

Zawias miejskiego SUV-a nie dał rady na wyboistej drodze. Wycieczka w las będzie dla niego nauczką

Wypadek

Podaj dalej

Wyboiste i dziurawe drogi znajdują się w każdym kraju na świecie, nawet tam gdzie ogólna infrastruktura drogowa stoi na bardzo wysokim poziomie. Warto o tym pamiętać, aby uniknąć sytuacji jak ta z poniższego nagrania.

Wszystko poszło źle

Pewien kierowca miejskiego crossovera popełnił kilka podstawowych błędów. Po pierwsze – zdecydował się wyprzedzać na bardzo „falistej” drodze przy dużej prędkości. Po drugie – nie zadbał odpowiednio o dobry stan techniczny swojego samochodu. Po trzecie wreszcie – zabrakło umiejętności.

Na nagraniu wyraźnie widać, że tylne amortyzatory pracowały delikatnie mówiąc – fatalnie. Auto w ogólne nie „kleiło” się do drogi. To w porównaniu z wysoką prędkością i wyboistą drogą nie mogło dać innego efektu, jak wycieczka w las.

Wiele do życzenia pozostawiają też umiejętności kierowcy. Próbował on hamować wiedząc, że tylne koła nie mają styczności z nawierzchnią, co tylko pogłębiało jego problemy. Kontra tuż przed wypadnięciem z drogi też nie mogła zbyt wiele pomóc. Z resztą, zobaczcie sami.

Just testing his new suspension from r/IdiotsInCars

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News