Zatrzymał pociąg, bo chciał żeby maszynista go podwiózł. Teraz będzie miał spore problemy

Zatrzymał pociąg, bo chciał żeby maszynista go podwiózł. Teraz będzie miał spore problemy

pociąg zamiast paliwa

Podaj dalej

Mieszkaniec gminy Jarocin, przyjechał motocyklem w rejon przejazdu kolejowego i doprowadził do tego, że maszynista zatrzymał skład. Mężczyzna wtargnął do kabiny i zażądał, od niego, aby go podwiózł. 35-latek został zatrzymany, a pociąg po wykonanych czynnościach ruszył w dalszą drogę.

W niedzielę około godz. 16, dyżurny niżańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zatrzymanym pociągu towarowym, na terenie gminy Jarocin. Okazało się, że skład zatrzymał mężczyzna, który dostał się do kabiny i zażądał od maszynisty, aby go podwiózł. Ten natychmiast wezwał funkcjonariuszy.

pociąg zamiast paliwa
fot. pixabay

Na miejscu policjanci ustalili, że 35-letni mieszkaniec tej gminy, przyjechał w rejon przejazdu kolejowego motocyklem i pozostawił go nieopodal torów. Następnie swoim zachowaniem spowodował, że maszynista zatrzymał skład, po czym wszedł do kabiny i chciał żeby go podwieźć. Podczas sprawdzania okazało się, że pojazd nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia i aktualnych badań technicznych. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od mężczyzny alkohol. Został mu pobrana krew do badań.

35-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu poniesie konsekwencje swojego zachowania.

Po zakończonej interwencji pociąg ruszył w dalszą drogę.

PODKARPACKA POLICJA

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News