Żartowniś ubrał swojego Matiza w felgi od Porsche. Miał ku temu ważny powód [WIDEO]

Żartowniś ubrał swojego Matiza w felgi od Porsche. Miał ku temu ważny powód [WIDEO]

matiz_porsche

Podaj dalej

Są na świecie takie samochody, które przyprawiają o szybsze bicie serca. Ten leciwy Daewoo Matiz na pierwszy rzut oka na taki pojazd nie wygląda, ale uwierzcie nam – z pewnością do tej grupy należy.

Sleepery to bardzo niepozorne, wyglądające zupełnie normalnie, teoretycznie przeciętne i niczym niewyróżniające się samochody. Ich cały potencjał drzemie jednak nie w sportowym wyglądzie, a tym co mają pod maską. Przeważnie tylko właściciele takich pojazdów wiedzą na co stać takie auta, dlatego w momencie wciśnięcia pedału gazu, postronni ludzie i inni kierowcy przecierają oczy ze zdumienia.

Dlatego właśnie widząc na światłach starego Matiza z założonymi felgami od Porsche, wielu kierowców zapewne popłakałoby się ze śmiechu. Jednak właściciel tego pojazdu miał ku temu powód. Potrzebował zdecydowanie szerszych gum, aby w pełni wykorzystać moc swojego samochodu. Mężczyzna pod maską jakimś cudem upchał 3-litrową jednostkę V6 pochodzącą z Opla Omega.

Obecnie auto ma około 210 koni mechanicznych i na światłach bez większych problemów może „odstawić” większość konkurentów. Co powiecie na taki projekt?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News