Zapomniał, że ciągnie przyczepę. Kierowca ciężarówki nie mógł nic zrobić

Zapomniał, że ciągnie przyczepę. Kierowca ciężarówki nie mógł nic zrobić

Podaj dalej

Jazda z przyczepą zawsze niesie ze sobą pewien dodatkowy element ryzyka. Przekonał się o tym mieszkaniec Standów Zjednoczonych, który przez swoje zapominalstwo doprowadził do kuriozalnego wypadku.

Praktyka to podstawa

W naszym codziennym życiu pojawia się coraz więcej sytuacji w których trzeba przewieźć ponadgaberytowe ładunki. Z tego względu wypożyczenie czy zakup przyczepy są jak najbardziej naturalne i uzasadnione. Dobrze jednak jest nabrać wprawy związanej z jej holowaniem. Tylko dzięki praktyce jazda z przyczepą pozwoli nam zachowywać się na drodze w sposób bezpieczny.

Najłatwiej oczywiście jest pojechać na plac manewrowy czy też duży – pusty parking, gdzie można sprawdzić jak samochód z przyczepą zachowuje się w zakrętach i jak zmienia się droga hamowania.

Zauważymy też, jak zachowuje się sama przyczepa oraz jaką należy zachować ostrożność, kiedy musimy wykonać takie manewry na drodze jak np. zmiana pasa ruchu, skręcanie czy zawracanie.

Pamiętaj o tym co masz za plecami

Jednak przede wszystkim, jeśli nie jeździmy z przyczepą na co dzień warto pamiętać, że w ogóle mamy ją za naszymi plecami. Brzmi śmiesznie, ale kierowcy którzy jeżdżą z przyczepą raz na jakiś czas, często o niej zapominają. Wtedy właśnie dochodzi do takich wypadków, jak ten na poniższym nagraniu.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News