Zaciągnięcie elektrycznego hamulca podczas jazdy. Oto co się wtedy stanie [WIDEO]

Zaciągnięcie elektrycznego hamulca podczas jazdy. Oto co się wtedy stanie [WIDEO]

elekrecz

Podaj dalej

Elektryczny hamulec postojowy stosowany jest już praktycznie w każdym nowym samochodzie. Dzięki niemu mamy wiele dodatkowych, przydatnych funkcji w aucie, a jego obsługa jest zdecydowanie łatwiejsza.

Podstawowymi funkcjami elektrycznego hamulca są Auto Hold oraz Hill Assist. Dzięki temu na światłach czy postoju „ręczny” zaciągnie się sam oraz będziemy mieli wsparcie podczas ruszania na stromych wzniesieniach. System Hill Assist, który jest bezpośrednio związany z hamulcem elektrycznym nie pozwoli bowiem, żeby nasz samochód stoczył się górki.

 KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeciwnicy takiego rozwiązania twierdzą natomiast, że nie jest pozbawiony on wad, oraz odbiera oczywistą przyjemność jazdy bokiem w okresie zimowym. Problem pojawia się również w momencie, kiedy rozładuje nam się akumulator. W tym drugim przypadku auta z miejsca nie ruszymy, do momentu jego ponownego naładowania.

No dobrze, ale czy zastanawialiście się kiedyś, co stanie się w momencie aktywowania hamulca elektrycznego w trakcie jazdy? Postanowił sprawdzić to YouTuber, który prowadzi kanał Wahacz TV. Oto efekty:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News