Zabezpieczenie auta na sezon jesienno-zimowy. O tym bezwzględnie należy pamiętać [WIDEO]

Zabezpieczenie auta na sezon jesienno-zimowy. O tym bezwzględnie należy pamiętać [WIDEO]

Mycie samochodu na myjni

Podaj dalej

Sezon jesienno-zimowy jest szczególnie trudny dla kondycji auta. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, wilgoć, opady deszczu i śniegu, mają zły wpływ na lakier i szyby. Sól wysypywana na drogi i twarde odłamki lodu pogarszają kondycję felg. Na samochód czeka wiele niebezpieczeństw i nieprzyjemności. Warto więc powoli zacząć zastanawiać się nad odpowiednim zabezpieczeniem naszego samochodu.

Zainteresowanie detailingiem w Polsce cały czas rośnie. Studia kompleksowej pielęgnacji pojazdów wyrastają jak grzyby po deszczu i można w nich zrobić z samochodem niemal wszystko, co tylko zapragniemy. W ofercie najlepszych auto-detailerów znajdziemy usługę wieloetapowej korekty lakieru, aplikacji powłoki ceramicznej lub kwarcowej, zabezpieczenie twardym woskiem, a nawet specjalną – bezbarwną folią. Wszystko zależy od zasobności naszego portfela.

Połowa października to najwyższa pora, aby powoli zastanowić się nad tym w jaki sposób możemy pomóc naszemu pojazdowi bezpiecznie przetrwać sezon jesienno-zimowy. Obfite deszcze, spadające z drzew liście, śnieg, błoto pośniegowe i sól drogowa mogą znacząco utrudnić nam dbanie o auto.

jesien samochod kierowca

A takie warunki czekają nas przecież już za kilka tygodni. Warto więc zabezpieczyć odpryski, wyczyścić i zabezpieczyć gumowe uszczelki, oraz pomyśleć nad położeniem na lakier twardego wosku lub powłoki ceramicznej.

To jednak tylko część rzeczy o które powinniśmy zadbać. Komplet informacji w tym temacie zebrali blogerzy z kanału Miłośnicy Detailingu. Warto przyjrzeć się ich sugestiom, ponieważ dzięki temu będziemy mieli absolutną pewność, że nasze auto jest przygotowane do zimy w najlepszy możliwy sposób.

Przeczytaj również