Za to wyprzedzanie zgarnął 6000 zł mandatu. Białorusinowi bardzo się spieszyło [WIDEO]

Za to wyprzedzanie zgarnął 6000 zł mandatu. Białorusinowi bardzo się spieszyło [WIDEO]

wyprzedzanie adobe istock

Podaj dalej

Obywatel Białorusi został ukarany mandatem w wysokości 6000 złotych za niebezpieczne wyprzedzanie. Na krajowej 8, w rejonie Głęboczyzny jego renault namierzyła kamera radiowozu podlaskiej grupy Speed.

Policjanci z podlaskiej grupy Speed codziennie patrolują niebezpieczne odcinki dróg krajowych przebiegających przez województwo podlaskie. Pod koniec lutego na krajowej 8, kamera ich nieoznakowanego radiowozu nagrała jazdę kierowcy renault na litewskich numerach rejestracyjnych.

W rejonie Głęboczyzny, w powiecie sokólskim, mężczyzna wyprzedzał na skrzyżowaniu dojeżdżając aż do wierzchołka wzniesienia. Zlekceważył również linię ciągłą. Chwilę później policjanci zatrzymali samochód do kontroli.

Okazało się, że za jego kierownicą siedział 44-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 6000 złotych. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Nowy taryfikator zbiera żniwo

Od 1 stycznia 2022 roku funkcjonuje nowy taryfikator mandatów. Podwyższenie grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze ma na celu poprawę bezpieczeństwa w tym zakresie. Nieprzestrzeganie przez kierowców obowiązujących przepisów drogowych będzie ich słono kosztować.

Warto o tym pamiętać, bowiem bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że popełniamy poważne wykroczenie drogowe. A policja czuwa, i może zaprosić nas na pogawędkę w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News