Za to wyprzedzanie powinien być kryminał. Kierowca TIR-a omal nie zepchnął z drogi rodzinnego vana [WIDEO]

Za to wyprzedzanie powinien być kryminał. Kierowca TIR-a omal nie zepchnął z drogi rodzinnego vana [WIDEO]

Podaj dalej

Mogłoby się wydawać, że zawodowi kierowcy to ludzie, których cechuje większa niż u pozostałych kierowców odpowiedzialność na drodze. Jak się jednak okazuje, nie zawsze tak jest. To wideo doskonale to potwierdza.

Bez telefonów i zegarków przez 40 dni! Projekt Deep Time

Ekstremalne wyprzedzanie

O tym jak ciężka i odpowiedzialna jest praca zawodowych kierowców pisaliśmy nie raz. Notoryczny stres, chroniczny brak odpoczynku i goniące terminy sprawiają, że kierowcy wielotonowych zestawów codziennie muszą stawić czoła wielu wyzwaniom.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jednym z największych problemów w tej pracy jest to, czy towar zostanie doręczony do odbiorcy w wyznaczonym terminie. Jeśli kierowca spóźni się na załadunek, nie dojedzie z ładunkiem na czas, pracodawca ma prawo wyciągnąć wobec niego konsekwencje. Jednak zawsze warto pamiętać o tym, że pośpiech spowodowany chęcią zdążenia z ładunkiem na czas nie jest absolutnie żadnym usprawiedliwieniem. Najlepszym tego przykładem jest poniższe wideo.

Naćpany szaleniec w Citroenie zatrzymany przez pieszych. Siał postrach w punkcie szczepień [WIDEO]

W Toruniu kierowca TIR-a nie dość, że wyprzedzał inne pojazdy w miejscach niedozwolonych, to na dodatek omal nie zepchnął z drogi dwóch aut. Pozostaje mieć nadzieję, że to nagranie trafi do odpowiednich służb, które wyciągną konsekwencje w stosunku do pirata drogowego. To mogło skończyć się tragicznie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News