Za to też można stracić prawo jazdy. Wielu kierowców ignoruje ten przepis, albo o nim nie wie

Za to też można stracić prawo jazdy. Wielu kierowców ignoruje ten przepis, albo o nim nie wie

Prawo jazdy kat. B - nowe uprawnienia

Podaj dalej

Za przewożenie większej liczby osób, niż jest dozwolona w homologacji pojazdu, grozi nie tylko mandat, ale również utrata prawa jazdy. Przekonał się o tym obywatel Gruzji. 38 -latek oplem przewoził 8 osób, podczas gdy pojazd przystosowany jest do przewozu maksymalnie 5 osób.

Minionej soboty w godzinach popołudniowych policjanci z „drogówki” otrzymali informację o kierowcy, który oplem przewoził zbyt dużą liczbę osób. Na miejscu mundurowi ustalili, że pojazdem podróżowało 8 obywateli Gruzji. Kierujący przewoził za dużo osób, ponieważ jego auto było przystosowane do przewozu maksymalnie 5 osób. 38 – letni kierowca stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem w wysokości 900 złotych i 3 pkt karnych.

Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo na drodze to nie tylko przestrzeganie prędkości czy zapinanie pasów bezpieczeństwa. Kierowcy powinni pamiętać o prawidłowym przewożeniu pasażerów w samochodzie. Przewożenie zbyt dużej liczby osób zagraża bezpieczeństwu zarówno pasażerów, jak i kierowcy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News