Za ten manewr zgarnął 7 tys. zł mandatu i stracił prawko. To się kwalifikuje na ciężki kryminał [WIDEO]

Za ten manewr zgarnął 7 tys. zł mandatu i stracił prawko. To się kwalifikuje na ciężki kryminał [WIDEO]

Za ten manewr zgarnął 7 tys. zł mandatu i stracił prawko. To się kwalifikuje na ciężki kryminał [WIDEO]

Podaj dalej

Od początku 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów, który zakłada m.in. 2500 zł kary za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 70 km/h, czy 1500 zł mandatu za wykroczenia dotyczące bezpieczeństwa pieszych. Niestety wysokie grzywny nie odstraszają najwyraźniej niektórych piratów drogowych od szaleńczej jazdy. Najlepszym tego przykładem jest to, co ostatnio wydarzyło się na jednej z dróg w Dębicy. Oglądając nagranie włos jeży się na głowie.

Za te manewry zapłaci krocie

„Grzywna w wysokości 7 tys. złotych oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 11 miesięcy – to kara, jaką poniósł mieszkaniec Dębicy. Kierując bmw, wykonywał niebezpieczne manewry i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Brawurową jazdę 23-latka zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Do zdarzenia doszło w połowie ubiegłego roku w Ropczycach. Po godz. 8, na ul. Najświętszej Marii Panny, patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę na bmw, które nie miało przedniej tablicy rejestracyjnej. Policjanci pojechali za kierującym, jednak ze względu na znaczną odległość, nie zatrzymali go do kontroli. Kierujący bmw, jadąc ulicami Ropczyc, wykonywał niebezpieczne manewry. Wyprzedzał m.in. pojazdy w miejscach objętych zakazem, w tym na przejściu dla pieszych oraz na łuku drogi.” – podaje podkarpacka policja.

Kierujący bmw stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i zmuszał ich do gwałtownego hamowania. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności, by ustalić sprawcę licznych wykroczeń drogowych. Okazało się, że zachowanie kierującego bmw zarejestrował miejski monitoring. Na jego podstawie policjanci ustalili, że kierującym bmw był 23-letni mieszkaniec Dębicy.

Pod koniec ubiegłego roku, sąd ukarał mężczyznę karą grzywny w wysokości 7 tys. złotych oraz zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 11 miesięcy.

POLICJA PODKARPACKA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News