Za ten manewr zgarnął 3 tys. zł mandatu. Nigdy tak nie róbcie! [WIDEO]

Za ten manewr zgarnął 3 tys. zł mandatu. Nigdy tak nie róbcie! [WIDEO]

wyp1250515

Podaj dalej

Do kolejnego niebezpiecznego wyprzedzania doszło pod koniec lutego na krajowej ósemce między Białymstokiem a Augustowem. Obywatel Litwy jadąc fordem z przyczepą nie zastosował się do oznakowania i wyprzedzał na łuku drogi. Za swój manewr 56-latek został ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych.

Pod koniec lutego na krajowej ósemce między Katrynką a Rybnikami policjanci z podlaskiej grupy Speed nagrali niebezpieczne wyprzedzanie obywatela Litwy. Kierowca forda z przyczepą wyprzedzał tira na łuku drogi oraz nie zastosował się do znaku poziomego – linii jednostronnie przekraczalnej (znak P-3).

W trakcie wyprzedzania z przeciwnego kierunku ruchu nadjechał tir i tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy pojazdu wyprzedzanego nie doszło do czołowego zderzenia. Chwilę później ford z przyczepą został zatrzymany do kontroli przez policjantów z drogówki. Kierowca pojazdu został ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych.

W ubiegłym roku na drogach województwa podlaskiego doszło do 25 wypadków drogowych, w których przyczyną było nieprawidłowe wyprzedzanie. W zdarzeniach tych 2 osoby zginęły, a 38 zostało rannych. Nieprawidłowe wyprzedzanie było też przyczyną 267 kolizji drogowych. Policjanci przypominają, że krajowa ósemka między Białymstokiem a Augustowem należy do najniebezpieczniejszych tras w regionie.

Nowy taryfikator zbiera żniwo

Od 1 stycznia 2022 roku funkcjonuje nowy taryfikator mandatów. Podwyższenie grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze ma na celu poprawę bezpieczeństwa w tym zakresie. Nieprzestrzeganie przez kierowców obowiązujących przepisów drogowych będzie ich słono kosztować.

Warto o tym pamiętać, bowiem bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że popełniamy poważne wykroczenie drogowe. A policja czuwa, i może zaprosić nas na pogawędkę w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News