Za ten kawał złomu ktoś chce 80 tysięcy. To chyba jakiś żart [WIDEO]

Za ten kawał złomu ktoś chce 80 tysięcy. To chyba jakiś żart [WIDEO]

Ferrari 308

Podaj dalej

Kultowe samochody z lat 60 i 70 są w ostatnim czasie regularnie znajdywane w zapomnianych garażach, magazynach i kontenerach. Kiedy piszemy o taki znaleziskach, przeważnie są to pojazdy w bardzo dobrym stanie wizualnym. W tym jednak przypadku jest zupełnie inaczej.

Ferrari 308 GT4 produkowane było w latach 1973–1980 i wywodziło się z serii Dino. Początkowo – do 1976 roku było nawet oznaczane marką Dino. Samochód dostępny był jako 2-drzwiowe coupé o układzie miejsc 2+2. Do napędu używano silników V8 o pojemności 2,0 (model 208) lub 2,9 litra (308). Moc przenoszona była na oś tylną poprzez 5-biegową manualną skrzynię biegów.

Cena z kosmosu

308 GT4 nie było nigdy szczególnie popularne, dlatego też znalezienie tego modelu w dobrym stanie wizualnym i technicznym jest prawie niemożliwe. Co za tym idzie, znalezienie części do ewentualnej naprawy takiego samochodu również graniczy z cudem. Jednak pewien Brytyjczyk uznał najwyraźniej, że to nie ma żadnego znaczenia. Wystawił swój pojazd w serwisie e-bay i zażądał za niego 15 tys. funtów, czyli w przeliczeniu około 80 tys. zł.

Niewiele jak za Ferrari, prawda? Jest tylko jeden problem. Jego 308 GT4 to kompletny wrak – nie ma w nim silnika, a niemal połowa karoserii jest zardzewiała. O tym jak to auto wygląda w środku nawet nie wspominamy. Jak ten człowiek wymyślił taką cenę? To pozostaje tajemnicą. Jesteśmy tylko ciekawi, czy ktoś zdecyduje się na zakup tego „gruza”. A jeśli tak – to w jakim celu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News