Z tego BMW E36 nikt się już nie śmieje. Ma silnik V12, wygląda obłędnie i możesz sobie go kupić [LINK DO AUKCJI]

Z tego BMW E36 nikt się już nie śmieje. Ma silnik V12, wygląda obłędnie i możesz sobie go kupić [LINK DO AUKCJI]

BMW-3-Series-Compact-1

Podaj dalej

W dzisiejszych czasach BMW E36 kojarzą się głównie z „gruzem” i mało rozgarniętymi kierowcami, którzy myślą, że katowanie tego auta zimą na parkingach popularnych sieci handlowych to drift. I w zdecydowanej większości przypadków tak właśnie jest. Jednak ten egzemplarz to absolutny wyjątek od tej smutnej reguły. Chciałoby się powiedzieć, że ma łamać stereotypy. Cóż… ma ku temu podstawy.

Ambitny projekt

BMW 3 Compact serii E36 to zdecydowanie nie jest najbardziej pożądane aktualnie dwudrzwiowe coupe na świecie. Jednak tej bryce zdecydowanie warto jest się bliżej przyjrzeć. Jej właściciel 16 lat temu rozpoczął bardzo ambitny projekt.

Otóż jego marzeniem było wsadzenie największego silnika BMW jaki w tamtym czasie mógł znaleźć, do najmniejszego BMW w tamtym okresie. Udało mu się i dzięki temu samochód nie jest już wyposażony w rzędową czwórkę, z którą opuścił fabrykę. Teraz pod maską pracuje wolnossący potwór V12 o pojemności 5,6 litra, „przeszczepiony” z BMW 850 CSi.

Z tym 400-konnym silnikiem sprzężona jest manualna skrzynia biegów napędzająca tylną oś. Nie mamy wątpliwości, że ta jednostka brzmi znacznie lepiej niż oryginalna rzędowa czwórka i sprawia, że ​​jazda tą serią 3 jest absolutną przyjemnością.

Co więcej, samochód dostał zawieszenie, deskę rozdzielczą oraz fotele z M3 E36. Najciekawsze jest jednak to, że ta nietuzinkowa maszyna jest na sprzedaż. Auto zostało wystawione na sprzedaż, więc jeśli jesteście zainteresowani jego nabyciem, to link do aukcji macie tutaj. Bawara ma przejechane zaledwie 104 000 km, a jej cena to 33 000 dolarów czyli w przeliczeniu około 135 000 zł. Czy warto? Cóż, na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News