Z ogromną gracją ukradli Mercedesa wartego milion. Pełna kulturka, nawet zamknęli za sobą bramę [WIDEO]

Z ogromną gracją ukradli Mercedesa wartego milion. Pełna kulturka, nawet zamknęli za sobą bramę [WIDEO]

Podaj dalej

Złodzieje samochodów znają wiele sposobów, aby w mgnieniu oka przywłaszczyć sobie cudzą własność. Najczęstszym i „najmodniejszym” ostatnio sposobem kradzieży aut jest tzw. metoda „na walizkę”. W tym przypadku bandyci wykorzystali właśnie taki patent, po czym w kilka minut „zawinęli” z podjazdu Mercedesa wartego około 1 milion złotych. Potem jak gdyby nigdy nic, zamknęli za sobą kulturalnie bramę i słuch po nich zaginął.

Na wstępie musimy postawić sobie pytanie, co to jest tzw. „metoda na walizkę” i jak w praktyce ona działa. Najprościej rzecz ujmując polega to na włamaniu się do pojazdu za pomocą specjalnego – elektrycznego czujnika.

Proces kradzieży jest relatywnie prosty i co najważniejsze dla złodziei – trwa bardzo krótko. Działa to w ten sposób, że jeden złodziej podchodzi jak najbliżej miejsca, w którym znajduje się kluczyk auta (drzwi frontowe domu, lub staje po prostu obok upatrzonej wcześniej osoby, mającej kluczyk w kieszeni).

Czytaj też: Zderzyli czołowo S-klasę i Smarta. Spadniesz z krzesła kiedy zobaczysz wynik tego crash-testu [WIDEO]

Następnie za pomocą wzmacniacza antenowego urządzenie wyszukuje jego sygnał. W tym samym czasie drugi bandyta czeka już przy pojeździe ze specjalną walizką, która sygnał ten odbiera. W tym momencie do otwarcia samochodu wystarczy chwila.

Zuchwała kradzież mercedesa w biały dzień

I właśnie tak było w tym przypadku. Kradzież luksusowego Mercedesa trwała dosłownie kilka minut. „Kulturalni” złodzieje po wszystkim zamknęli nawet za sobą bramę, po czym przez nikogo nie niepokojeni odjechali z miejsca przestępstwa. Ależ to było proste.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News