Z Bentleya zrobili... czołg. Tak, to mogło stać się tylko w Rosji [WIDEO]

Z Bentleya zrobili... czołg. Tak, to mogło stać się tylko w Rosji [WIDEO]

bentley_tank

Podaj dalej

Jak powszechnie wiadomo, Rosja to stan umysłu. Ten absurdalny projekt tylko tezę tę potwierdza, bo przecież nikt o zdrowych zmysłach nie przerabia Bentleya Continentala GT na napęd gąsienicowy tylko po to, żeby nadać mu offroadowego charakteru.

Rosjanie lubią ekstremalne wyzwania i absurdalne wręcz projekty. Youtuberzy z tego kraju zrobili już między innymi własną Teslę Cybertruck, samochód z plastikowym – przezroczystym nadwoziem, oraz sprawdzili jak działają drewniane… klocki hamulcowe. Teraz przyszedł czas na przekształcenie Bentleya Continentala GT w czołg.

To dziwadło nie zostało oczywiście wyposażone w obrotowe działo, ale ma za to inny element, który nawiązuje do czołgu – napęd gąsienicowy. Co jednak najciekawsze, do kierowania tej konstrukcji nie zastosowano dźwigni zwalniających lub zatrzymujących gąsienicę.

Na pokładzie znajduje się oryginalna kierownica która według autorów tego niecodziennego pomysłu spisuje się świetnie. Na myśl nasuwa się tylko jedno pytanie – po co oni to zrobili?

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News