Wysokość polskich mandatów to kpina? Kobieta pędziła Bentleyem 236 km/h. Wcześniej wypłaciła "zgodne"pieniądze na grzywnę

Wysokość polskich mandatów to kpina? Kobieta pędziła Bentleyem 236 km/h. Wcześniej wypłaciła "zgodne"pieniądze na grzywnę

bentley, policja

Podaj dalej

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Elblągu zatrzymali do kontroli 32-latkę, która kupionym dzień wcześniej Bentleyem pędziła po drodze krajowej nr 7… 236 km/h. Pani nie dość, że nie bała się kary, to na dodatek miała nawet odliczoną kwotę na najwyższy mandat jakim funkcjonariusz może ukarać kierowcę w Polsce – 500 zł.

Wysokość najwyższych mandatów od 2 dekad stoi w miejscu

236 kilometrów na godzinę z taką prędkością poruszała się swoim bentleyem pewna 32-latka. Było to poza terenem zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 120km/h, więc policjanci nie zatrzymali jej prawa jazdy. Kobieta zapłaciła gotówkowy mandat w wysokości 500 złotych, ponieważ nie była zameldowana na terytorium Polski. To najwyższa grzywna w Polsce za przekraczanie dozwolonej prędkości. Jej wysokość jest niezmienna od ponad… 20 lat.

bentley, policja

Nie wiadomo dlaczego w tym konkretnym przypadku policja nie odstąpiła od ukarania kobiety mandatem i nie skierowała sprawy do sądu. Tym bardziej, że 32-latka była na zatrzymanie i karę ewidentnie przygotowana co może wskazywać na to, że łamała prawo w sposób celowy i zuchwały.

W zapomnianej, starej hali odkryli 300 wspaniałych samochodów. Kolekcjonerzy już ostrzą sobie zęby na te perełki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News