Wyrzeźbił sobie BMW 420i w drewnie. To niesamowite, jak ten projekt wyszedł [WIDEO]

Wyrzeźbił sobie BMW 420i w drewnie. To niesamowite, jak ten projekt wyszedł [WIDEO]

bmw_wood

Podaj dalej

Prawdziwy artysta dokładnie wie, jak uchwycić istotę i cechy przedmiotu swojej sztuki. I właśnie to robi pewien Wietnamczyk z każdym swoim projektem. Jego drewniane arcydzieła można podziwiać na kanale Woodworking Art na YouTube, gdzie nieustannie zachwyca świat drewnianymi modelami samochodów.

Jego najnowszym dziełem jest piękny kabriolet BMW serii 4, 420i. Jak wyjaśnił sam artysta, było to specjalne zamówienie od przyjaciela. Dbałość o szczegóły jest oszałamiająca, jak w przypadku każdego drewnianego samochodu w jego portfolio. Mechanizm 420i działa bez zarzutu, samochód ma również otwierane drzwi i maskę, a model pozostaje wierny oryginałowi również wewnątrz.

Tak jak w każdym aucie, Wietnamczyk używali drewna cyprysowego z Fujian z błyszczącą powłoką. Dlaczego akurat padło na to drewno? Ponieważ jest to materiał bardzo wysoko ceniony w całej Azji, a przez niektórych uważany nawet, za zagrożony. Tym, co sprawia, że ​​cyprys z Fujian jest tak wyjątkowy, jest jego duża gęstość i specyficzny aromat, a także wysoka odporność na termity. Trzeba przyznać, że całość robi niesamowite wrażenie.

U dealerów BMW seria ta (oczywiście mówimy teraz o oryginalnym, pełnoprawnym samochodzie) jest dostępna do wyboru z czterema silnikami o mocy od 184 KM do 374 KM z napędem na tył lub na wszystkie koła. Model 420i jest wyposażony w 8-biegową automatyczną skrzynię Steptronic.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News