Wyprzedzał pasem awaryjnym jadąc 300 km/h. Kierowca który to nagrał nie wiedział co się dzieje [WIDEO]

Wyprzedzał pasem awaryjnym jadąc 300 km/h. Kierowca który to nagrał nie wiedział co się dzieje [WIDEO]

wyp_pasem_awaryjnym

Podaj dalej

Do jazdy niektórych kierowców można mieć bez wątpienia sporo zastrzeżeń. Za nic mają sobie przepisy i uważają, że wyprzedzanie pasem awaryjnym to nic złego. Jednak tak ekstremalnego (i ekstremalnie głupiego) wyczynu nie widzieliśmy do tej pory chyba nigdy.

Wyprzedzanie pasem awaryjnym na autostradzie to oczywiście skrajna głupota. Taki manewr jest niezwykle niebezpieczny i może skończyć się tragicznym w skutkach wypadkiem. Mimo tego nie brakuje osób, które decydują się na to bezmyślne posunięcie, co dobitnie pokazuje poniższe nagranie.

Film w sieci pojawił się wczoraj, a całe zdarzenie zostało zarejestrowane na drodze S11 – zachodniej obwodnica Poznania. Widać na nim dwóch motocyklistów, którzy z ogromną prędkością wyprzedzają innych uczestników ruchu pasem awaryjnym.

Jak napisał pod materiałem jego autor, jechał on zgodnie z przepisami czyli z prędkością około 120 km/h. Nasuwa się więc pytanie – ile na licznikach mieli Ci szaleńcy? Po kilkukrotnym obejrzeniu tego filmu nie mamy wątpliwości, że mogli osiągnąć prędkość dochodzącą nawet do 300 km/h.

Wyprzedzanie pasem awaryjnym

Przypominamy, że jazda pasem awaryjnym jest bezwzględnie zabroniona, a karą za takie zachowanie na drodze może być mandat do 500 zł, a w przypadku rażącego naruszenia bezpieczeństwa nawet utrata prawa jazdy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News