Planujesz wyjazd na urlop? Jest ważna zmiana odnośnie bonu turystycznego! Kwota jest pokaźna

Planujesz wyjazd na urlop? Jest ważna zmiana odnośnie bonu turystycznego! Kwota jest pokaźna

bon turystyczny rzad

Podaj dalej

Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Pomysł od samego początku spotkał się z ogromną aprobatą społeczną. Do 1 października br. skorzystało z niego już 7 mln dzieci. A to nie koniec. Jeśli zatem planujecie w najbliższym czasie wyjechać z dziećmi na urlop, to mamy dobre wieści.

Więcej czasu na realizację

Rząd przyjął właśnie projekt ustawy wydłużającej termin na dokonywanie płatności za pośrednictwem bonu. Od teraz do 30 września, a nie – jak planowano – do 31 marca 2022 roku będzie można skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego. W październiku Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało, że za pośrednictwem Polskiego Bonu Turystycznego dokonano płatności na blisko 1,9 mld zł, na czym skorzystało 7 mln dzieci. Dodatkowe świadczenie aktywowano dla ponad 170 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Za pomocą realizowanego od sierpnia 2020 r. bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce. Można nim płacić również za wycieczki jednodniowe, które nie obejmują noclegu, a także za pobyt dziecka na „zielonej szkole”, kolonii, wycieczce czy obozie – harcerskim, sportowym, rekreacyjnym.

czego nie zostawiać w samochodzie

Jak skorzystać?

Aby z niego skorzystać, należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Bon w formie 16-cyfrowego numeru przesyłany jest na wskazany numer telefonu lub adres e-mail. Następnie przy płatności za zarezerwowany nocleg lub imprezę turystyczną należy podać właśnie ten unikalny numer. Co ważne, bonu nie trzeba wykorzystać za jednym razem.

Jeden bon w wysokości 500 zł przysługuje każdemu dziecku, które nie ukończyło 18 roku życia. Natomiast dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności mają prawo do świadczenia podstawowego o wartości 500 zł oraz świadczenia dodatkowego takiej samej wysokości, czyli łącznie 1000 zł. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News