Wygrała w Lotto miliard złotych, nie dostała nic. Wszystko przez jeden mały błąd, który popełniła

Wygrała w Lotto miliard złotych, nie dostała nic. Wszystko przez jeden mały błąd, który popełniła

Wygrała w Lotto miliard złotych, nie dostała nic. Wszystko przez jeden mały błąd, który popełniła

Podaj dalej

Czy można poprawnie wytypować 6 liczb w Lotto, wygrać 182 miliony funtów czyli w przeliczeniu prawie miliard złotych i nie dostać ani grosza? Jak się okazuje – można. Taka sytuacja miała miejsce w Wielkiej Brytanii, gdzie 19-latka co prawda trafiła szóstkę, ale przez jeden mały błąd gigantyczna kwota pieniędzy przeszła jej koło nosa.

Kiedy kumulacja w loterii wynosi 182 miliony funtów, przyciąga ona szczególnie dużą liczbę graczy. Prawdopodobieństwo prawidłowego przewidzenia wszystkich liczb wynosi jeden do kilku milionów. Szansa na wygraną jest więc bardzo niska, jednak jeszcze mniej prawdopodobne jest trafienie wszystkich liczb na loterii i nie wygranie niczego. A tak właśnie stało się w miejscowości Hertfordshire we wschodniej Anglii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD ZDJĘCIEM

Jak podaje The Sun dokładnie to przydarzyło się  19-letniej Rachel Kennedy. Kobieta i jej dwa lata starszy chłopak Liam McCrohan grali tymi samymi numerami od wielu tygodni. W końcu wytypowane przez parę liczby zostały wylosowane, o czym Rachel dowiedziała się z zainstalowanej na smartfonie aplikacji. Od razu zadzwoniła do swojego chłopaka, aby podzielić się radosną nowiną. Chwilę później wykonała również telefon do Lotto EuroMillions i otrzymała kolejną zaskakującą wiadomość – jej liczby były prawidłowe, ale nie dostanie z wygranej ani jednego funta.

Jak to w ogóle możliwe? Wszystko przez szkolny błąd 19-latki. Przedstawiciel Lotto powiedział w rozmowie telefonicznej: ‚Tak, liczby były prawidłowe, ale nie miałaś środków na koncie, aby zapłacić za kupon, więc płatność nie przeszła’” relacjonuje 19-latka.

„Pękło mi serce, gdy człowiek przez telefon powiedział, że wcale nie kupiliśmy kuponu. Już wyobrażałem sobie nasz wymarzony dom i wymarzony samochód, chyba trochę przesadziłem szczerze mówiąc. W aplikacji rzeczywiście wyglądało to tak, jakbyśmy wygrali” – dodał Liam w rozmowie z The Sun.

źródło: HNA.de

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News