Wygrał na loterii pięknego Lancera EVO IX w wersji FQ. To co z nim zrobił łamie serca fanom tego modelu [ZDJĘCIA]

Wygrał na loterii pięknego Lancera EVO IX w wersji FQ. To co z nim zrobił łamie serca fanom tego modelu [ZDJĘCIA]

Podaj dalej

W dzisiejszych czasach znalezienie dobrze zachowanego Lancera z serii EVO graniczy z cudem. Fani tego modelu na swoje egzemplarze „chuchają i dmuchają”, aby samochód pozostał w jak najlepszym stanie przez długie lata. I nie ma się co dziwić – oryginalnych części w dobrym stanie na rynku wtórnym jest jak na lekarstwo.

Obowiązkowy spis powszechny. Co musisz o nim wiedzieć? Sprawdź!

Boli od samego patrzenia

Mitsubishi Lancer EVO to samochód sportowy z segmentu G, produkowany od 1992 roku. Powodem powstania Lancera w usportowionej wersji Evo była potrzeba stworzenia auta rajdowego, zdolnego do sukcesów w rajdowych mistrzostwach świata. Ówczesne przepisy wymagały od producenta produkcji modelu seryjnego w ilości co najmniej 2500 sztuk.

Obok legendarnego Subaru Impraza WRX STi, Lancer EVO stał się jedną z ikon motoryzacji. Do tej pory fankluby na całym świecie zrzeszają dziesiątki tysięcy fanów tego modelu. Niestety, każdy kto chciałby stać się posiadaczem EVO może natrafić na kilka problemów. Największymi są dostępność i przede wszystkim – stan techniczny, bowiem znalezienie dobrze zachowanego egzemplarza w dzisiejszych czasach wcale nie jest proste.

Lancer EO

Dlatego właśnie historie takie jak ta łamią serca wszystkim fanom „miśków”. 28 kwietnia drogówka w Południowej Walii opublikowała informację o poważnym wypadku Lancera Evo IX. W tym dniu byłaby to pewnie zwykła notka prasowa, ale Australijczycy szybko połączyli fakty. Kilka dni wcześniej pewien mężczyzna wygrał na loterii organizowanej przez Dream Car Giveaways pięknego, zadbanego i bardzo rzadkiego Lancera EVO IX w wersji FQ.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Organizatorzy kilka godzin później potwierdzili, że to właśnie ten samochód brał udział w wypadku. Auto najprawdopodobniej nadaje się do naprawy, ale z pewnością jego wartość nie będzie już taka, jak przed nieszczęśliwym zdarzeniem.

Adam Griffiths was straight over today to collect this stunning Evo IX he won in last nights draw 👌.

A lovely example this was, which I’m sure he will get many happy miles from!

Enjoy 😊

Opublikowany przez Dream Car Giveaways Wtorek, 27 kwietnia 2021

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News