Wydał na Ferrari zaledwie 59 tys. zł. Problem w tym, że nie może nim jeździć. Powód zwala z nóg. [WIDEO]

Wydał na Ferrari zaledwie 59 tys. zł. Problem w tym, że nie może nim jeździć. Powód zwala z nóg. [WIDEO]

ferrarif40

Podaj dalej

Ferrari F40 zostało wyprodukowane na czterdziestolecie marki z Maranello. To tak naprawdę pierwszy supersamochód firmy, który mimo że był pod silnym wpływem wyścigowego projektu 288 GTO, nie był projektowany z myślą o jeździe na torze. Jednak jest też pewien egzemplarz tego kultowego samochodu, który nie może jeździć nigdzie. Co może być tego powodem?

Ferrari za drobne

Czy zdecydowalibyście się na zakup Ferrari F40 Competizione w stanie idealnym za niecałe 60 000 zł? Co to w ogóle za pytanie, oczywiście, że tak! Tytułowy egzemplarz wygląda tak, jakby dosłownie przed chwilą opuścił salon. Jest jednak jeden problem. To auto zostało zakupione przez YouTubera – MARCO ROSSO 747, ale Popularny bloger nie może nim jeździć. I nie będzie mógł nigdy.

Dlaczego? Cóż, na początku nawet my daliśmy się nabrać, że jest to… prawdziwe F40. W rzeczywistości mamy do czynienia z idealnie odwzorowanym modelem w skali 1:8, za który został wykonany przez studio Amalgam. 

Ten piękny model F40 Competizione w skali 1:8 został ręcznie wykonany i wykończony przy współpracy i pomocy Ferrari, oraz za pomocą archiwalnych zdjęć i rysunków. Zastosowanie niezwykle dokładnego cyfrowego skanowania oryginalnego samochodu pozwoliło natomiast firmie Amalgam perfekcyjnie odtworzyć każdy szczegół tego niezwykłego auta.

Ponadto projekt został poddany szczegółowej analizie zarówno przez zespoły inżynierskie, jak i projektowe, aby zapewnić pełną dokładność odwzorowania. Trzeba przyznać, że wygląda to po prostu obłędnie. Zastanawiamy się tylko, czy bylibyśmy w stanie wydać ponad 15 tys. dolarów na zabawkę…

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News