Wpadł w spiralę kradzieży. Kradzionym samochodem pojechał ukraść kolejny - do tego był naćpany

Wpadł w spiralę kradzieży. Kradzionym samochodem pojechał ukraść kolejny - do tego był naćpany

Wpadł w spiralę kradzieży. Kradzionym samochodem pojechał ukraść kolejny – do tego był naćpany

Podaj dalej

Wsiadanie za kierownicę pod wpływem środków odurzających lub alkoholu to bez dwóch zdań najgorsza rzecz, na jaką może zdecydować się każdy kierowca. Mimo tego dalej jazda po kilku głębszych lub po spożyciu środków psychoaktywnych to na polskich drogach norma.

Nic więc dziwnego, że policjanci w całym kraju mają codziennie ręce pełne roboty. Najlepszym tego przykładem jest sytuacja, która miała ostatnio miejsce na terenie powiatu lubelskiego.

– 22-latek w ciągu jednego dnia ukradł Renaulta i próbował ukraść Opla. Amator cudzych samochodów był pod wpływem narkotyków i szukał okazji do kradzieży niezamkniętych pojazdów. Został zauważony na parkingu przy supermarkecie przez ochroniarza. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Usłyszał zarzuty w recydywie.

Teraz nawet do 7,5 lat więzienia

Do tych zdarzeń doszło w środę na terenie powiatu lubelskiego. Najpierw 22-latek zwrócił uwagę na zaparkowany w Palikijach Pierwszych samochód marki Renault. Mężczyzna wykorzystał fakt, że właściciel poszedł do Ośrodka Zdrowia i pozostawił kluczyki w aucie. Sprawca bez chwili zastanowienia wsiadł do samochodu i odjechał. Już po kilku minutach był w Bełżycach pod supermarketem. Tam postanowił zmienić samochód na nowszy. – podaje KMP Lublin.

policja mandat kierowców prawo kierowcy
Pixabay

Chodząc po parkingu, łapał za klamki zaparkowanych pojazdów. Szybko trafił na otwartego Opla. Mężczyzna od razu wsiadł za kierownicę i próbował odjechać. Na szczęście zauważył go ochroniarz, który uniemożliwił kolejną kradzież.

Interweniujący na miejscu policjanci zatrzymali 22-latka. Wstępne badanie narkotestem wykazało obecność środków odurzających w organizmie mieszkańca gminy Wojciechów. Dodatkowo wyszło na jaw, że był on już karany za przestępstwa podobne i odbywał karę więzienia. 22-latek usłyszał już zarzuty w recydywie. Grozi mu kara do 7,5 roku więzienia.

KMP LUBLIN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News