Wiózł ciężarówką... dwa słonie. Do tragedii mogło dojść w każdej chwili

Wiózł ciężarówką... dwa słonie. Do tragedii mogło dojść w każdej chwili

Podaj dalej

Gdyby na taki transport natknęła się Inspekcja Transportu Drogowego w Polsce, kierowca zapewne dostałby mandat takiej wysokości, że miałby problem z wypłaceniem się przez długie lata. Niestety, Azja rządzi się swoimi prawami, więc tego typu przypadki nie są tam żadną nowością.

Mogło dojść do tragedii

W Azji słonie bardzo często wykorzystywane są w biznesie turystycznym. Według szacunkowych danych tylko w Tajlandii żyje ok. 4 tys. udomowionych słoni, z których wiele jest zmuszanych do pracy w branży turystycznej, oraz ok. 2,5 tys. dzikich słoni. Pandemia koronawirusa spowodowała, że ​​wiele ośrodków dla dla tych zwierząt wypuszcza je na wolność, lub przekazuje ośrodkom rehabilitacyjnym. Bardzo często zdarza się, że zwierzęta przewożone są w fatalnych warunkach.

Seksowna blondynka bezwstydnie zabawiała się alkomatem. Policjant nie wytrzymał

W tej sytuacji słonie zostały załadowane na tył pojazdu a następnie przykute i skrępowane łańcuchami. Kierowca który nagrał to zdarzenie powiedział policji, że postanowił zainterweniować, ponieważ ciężarówka niebezpiecznie chwiała się na obie strony. Trudno się dziwić – w każdej chwili mogło dojść do tragedii. Ciężko jest też zrozumieć, co kieruje ludźmi, którzy decydują się na takie rzeczy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News