Wezwała patrol, bo partner nie chciał pomóc jej w gotowaniu obiadu. Grzywna będzie wysoka

Wezwała patrol, bo partner nie chciał pomóc jej w gotowaniu obiadu. Grzywna będzie wysoka

Wezwała patrol, bo partner nie chciał pomóc jej w gotowaniu obiadu. Grzywna będzie wysoka

Podaj dalej

Jakiś czas temu na łamach naszego portalu pisaliśmy o historii pewnego człowieka, który będąc kompletnie pijanym zadzwonił po patrol policji tylko po to, żeby sprawdzić jak szybko stróże prawa zareagują na wezwanie i stawią się na miejscu. Oczywiście taki „żart” nie mógł skończyć się dobrze – za bezpodstawne wezwanie policji mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Teraz doszło do podobnej (chociaż chyba jeszcze absurdalniejszej sytuacji). Kompletnie pijana kobieta zadzwoniła na numer 112, bo jej partner… nie chciał pomóc w przygotowaniu obiadu. Teraz będzie miała spore problemy.

Nietrzeźwa mieszkanka powiatu ostrowskiego odpowie przed Sądem za bezpodstawne wezwanie patrolu Policji.

We wtorek 20 września po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze wywołanej przez partnera 37-letniej kobiety na terenie gminy Małkinia Górna. Gdy przyjechali policjanci kobieta nie była w stanie podać sensownego powodu zgłoszenia interwencji, oświadczyła jedynie, że jej 45-letni partner nie chciał pomóc w przygotowaniu obiadu. Policjanci zbadali stan trzeźwości kobiety, miała ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. 45-latek w rozmowie z policjantami przekazał, że nie wie dlaczego jego partnerka zgłosiła awanturę. Policjanci poinformowali 37-latkę, że za bezpodstawne wezwanie kobieta odpowie przed Sądem.

Drodzy mieszkańcy powiatu ostrowskiego, informujemy, że Policja jest formacją powołaną głównie do ochrony życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra. Kłótnia z partnerem/mężem o nieangażowaniu się w przygotowywanie posiłku nie jest powodem do korzystania nr alarmowego 112. Osoby zgłaszające interwencję wywołujące przyjazd patrolu Policji bezpodstawnie muszą liczyć się z konsekwencjami.

Zgodnie z art 66 § 1 KW

1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,
2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.
§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

mandat policja zatrzymanie gaśnica trójkąt światła pytanie odpowiedź
fot. pixabay

MAZOWIECKA POLICJA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News