Weteran wojenny kupił nowy samochód na swoje 90. urodziny. Szczękę można zbierać z podłogi [ZDJĘCIA]

Weteran wojenny kupił nowy samochód na swoje 90. urodziny. Szczękę można zbierać z podłogi [ZDJĘCIA]

Corvette C8 - silnik

Podaj dalej

Nie jest niczym niezwykłym, że starsza osoba kupuje sobie nowy samochód. Przeważnie jednak ludzie w podeszłym wieku stawiają na auta małe, niedrogie i w najuboższej specyfikacji. Po prostu, żeby dojechać z punktu A do punktu B – np. na zakupy czy do lekarza. Jednak Chuck Cook postanowił, że jesień życia ubarwi sobie prawdziwą „rakietą”.

Tak trzeba żyć…

Każdego dnia spotykamy na drodze osoby starsze, które dzielnie przedzierają się przez zatłoczone drogi i coraz bardziej skomplikowany ruch uliczny. Nierzadko zdarza się więc, że emeryci inwestują w nowe samochody, aby bezproblemowo i bez awarii dojechać do miejsca docelowego.

NAJGORĘTSZA POLSKA PREMIERA ROKU 2021! SPRAWDŹ JUŻ DZISIAJ

I nie ma się co dziwić – kupując nowe auto teoretycznie przez kilka najbliższych lat powinniśmy mieć „spokój” i nie martwić się o usterki czy też rujnujące domowy budżet naprawy, jak często to bywa w przypadku samochodów kilkunastoletnich.

Prowadzenie w podeszłym wieku jest godne podziwu, jednak jeśli osoby starsze sięgają po nowy pojazd, to często jest to bardzo skromna wersja aut głównego nurtu. Powód? To proste – w tak podeszłym wieku szybka jazda nie jest najlepszym pomysłem. Obniżone zdolności psychofizyczne jak np. gorszy wzrok i słuch, wolniejszy czas reakcji oraz mniejsze doświadczenie związane z codziennym uczestniczeniem w ruchu drogowym – to wszystko robi swoje.

Za nic ma to wszystko jednak Chuck Cook. Weteran wojenny i były pilot US Air Force na swoje 90 urodziny sprawił sobie nowiutką Corvette C8 – dwumiejscowy supersamochód z umiejscowionym centralnie silnikiem 6.2 V8 o mocy 500 KM.

„To prezent urodzinowy, który sam sobie sprawiłem. Mam Corvetty od 1981 – wtedy właśnie kupiłem pierwszą. C8 to mój czwarty samochód tej marki. Wcześniej kupowałem je w 1981, 2001, i 2015 roku”. powiedział Chuck Cook dla lojalnej prasy. Chciałoby się powiedzieć: Całkiem nieźle, jak na 90-latka! Tak trzeba żyć…

fot:Corvette

 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News