Wakacje mogą być dla kierowców prawdziwą zmorą. Ceny paliw mają być w tym okresie absurdalne

Wakacje mogą być dla kierowców prawdziwą zmorą. Ceny paliw mają być w tym okresie absurdalne

tankujesz tankowanie stacja paliw

Podaj dalej

Sytuacja na stacjach benzynowych w Polsce nie napawa kierowców optymizmem. Ceny paliw biją kolejne rekordy, kierowcy tankują na zapas, a na niektórych stacjach w niektórych gminach znów ustawiają się kolejki. Najgorsze jest jednak to, że na poprawę sytuacji na razie nie mamy co liczyć. Ale to niestety ni koniec złych wieści.

Według ekspertów z biura BM Reflex, jeszcze przed rozpoczęciem wakacji podstawowe rodzaje mieszanek czyli Pb95, ON i LPG mogą osiągnąć w naszym kraju ceny rekordowe – takie, których w historii Polski jeszcze nie było.

W wakacje na stacjach cenowy Armagedon?

Co może dodatkowo zmartwić wszystkich zmotoryzowanych, nastąpi to w okresie wakacyjnych wyjazdów i długo wyczekiwanych urlopów. Czyli dokładnie w tym czasie, kiedy liczyliśmy na obniżki na stacjach paliw. Niestety nic takiego się nie stanie – dziś średnia cena benzyny „95” to 7,96 zł, oleju napędowego 7,79 zł – a ma być jeszcze gorzej.

– Wzrost cen paliw, inflacja, wzrost kosztów wycieczek, zarówno krajowych, jak i zagranicznych wyjazdów będzie wyższy niż w ubiegłym roku. Pytanie czy wszyscy, którzy w poprzednich latach wyjechali na taki wypoczynek, będą mogli pozwolić sobie na to w tym roku. A więc niewykluczone, że jeżeli mówimy o szczycie konsumpcji w okresie letnim, to z całą pewnością wzrost popytu na paliwa zanotujemy. Pytanie, jak duży to będzie wzrost popytu przy wysokich cenach paliw – powiedziała dla RMF FM Urszula Cieślak z biura BM Reflex.

Tanie tankowanie
Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News