W przebiegły sposób ukradli 180 litrów paliwa. Gdzie to wszystko zmieścili w małym samochodzie? Patent był zmyślny

W przebiegły sposób ukradli 180 litrów paliwa. Gdzie to wszystko zmieścili w małym samochodzie? Patent był zmyślny

kradziez paliwa tablice rejestracyjne jpg

Podaj dalej

Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa. Sprawcy podjechali na stację i zatankowali do specjalnego baniaka ponad 180 litrów oleju napędowego. Obaj usłyszeli zarzut dotyczący kradzieży. Kierowca dodatkowo odpowie za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami i jazdę pomimo cofniętych uprawnień.

Funkcjonariusze bolesławieckiej jednostki w godzinach porannych otrzymali zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliw zostało skradzione paliwo o wartości blisko 1300 złotych. Sprawcy najpierw podjechali pod dystrybutor. Następnie pasażer wysiadł z auta, zatankował paliwo do specjalnego baniaka znajdującego się w pojeździe i bez płacenia odjechali.

Szybki przegląd monitoringu pozwolił na wytypowanie sprawców przestępstwa. Dwie godziny później mundurowi zlokalizowali pojazd i zatrzymali jednego ze sprawców, 19-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego. W wyniku dalszych działań zatrzymany został drugi podejrzany, 26-latek z powiatu bolesławieckiego. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży ponad 180 litrów paliwa. 26-latek dodatkowo odpowie za złamanie sądowego zakazu i kierowanie pomimo cofniętych uprawnień.

Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W chwili zatrzymania sprawcy nie mieli już skradzionego paliwa ponieważ zdążyli je sprzedać. Przypominamy, że nabycie rzeczy pochodzącej z czynu zabronionego to paserstwo, za które może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News