W niezwykły sposób zatrzymał pijanego kierowcę. Wskoczył na maskę i machał do policjantów

W niezwykły sposób zatrzymał pijanego kierowcę. Wskoczył na maskę i machał do policjantów

piwo samochod cena

Podaj dalej

Ogromnym heroizmem i postawą godną pochwały wykazał się  pewien mieszkaniec Lubina, który nie pozwolił odjechać pijanemu kierowcy. Mężczyzna widząc zataczającego się mężczyznę, który zostawił swój samochód i przesiadł się do pojazdu koleżanki, postanowił, że nie pozwoli mu bezkarnie odjechać. Nie myśląc zbyt długo wskoczył na maskę auta prowadzonego przez kobietę, aby udaremnić oddalenie się z miejsca zdarzenia. W takiej pozie zastali go przybyli do zgłoszenia policjanci.

„Oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał informację o kierowcy samochodu marki Renault, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna najpierw wjechał swoim autem na chodnik, następnie zaczął dodawać dużo gazu. Kiedy pojazd zgasł, kierowca miał problem go uruchomić. Po chwili na miejsce przyjechała kierująca Renault, do której przesiadł się ten mężczyzna.” – podaje KPP Lubin.

Świadkowie zdarzenie nie mieli żadnych wątpliwości, że ów kierowca był kompletnie pijany. Aby uniemożliwić mu oddalenie się, jeden z przechodniów zagrodził prowadzącej Renault drogę własnym ciałem. Kobieta jednak postanowiła jechać dalej, dlatego mieszkaniec Lubina zdecydował się wskoczyć na maskę. To w końcu przyniosło efekt – para po kilkudziesięciu metrach zatrzymała się do momentu przybycia na miejsce policji. Na miejscu funkcjonariusze zastali leżącego na pokrywie silnika mężczyznę, który do nich machał.

piwko kierowca samochod
fot. freepik

Teraz grozi im więzienie

Okazało się, że wskazany przez świadków mężczyzna, 43-letni mieszkaniec gminy Lubin, który wcześniej kierował samochodem osobowym marki Renault, miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo od lutego tego roku posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, orzeczony na 2 lata przez Sąd Rejonowy w Lubinie.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach kierującej renault, 26-letniej lubinianki, wyszło na jaw, że ta z kolei nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Była trzeźwa.

Oba pojazdy funkcjonariusze zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Mundurowi na 26-latkę sporządzili wniosek o ukaranie do sądu, natomiast 43-latek został zatrzymany do dalszych czynności procesowych. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast niestosowanie się do zakazu sądowego do lat 5 więzienia.

KPP LUBIN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News