W jednej z firm carsharingowych w Polsce pojawiło się BMW i8. Wiemy ile kosztuje ta zabawa

W jednej z firm carsharingowych w Polsce pojawiło się BMW i8. Wiemy ile kosztuje ta zabawa

Podaj dalej

Wynajem samochodów na minuty cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Nic więc dziwnego, że jedna z największych firm tego typu w naszym kraju cały czas rozszerza flotę swoich samochodów, o co raz to ciekawsze modele.

BMW i8 na minuty

W samochodowym „portfolio” firma Panek ma już Wranglery, Range Rovery, Lexusa RC300 a nawet Syrenę 105 Lux i Trabanta. Teraz właściciele Panek Car Sharing zdecydowali się uzupełnić gamę swoich modeli o auto wyjątkowe w każdym calu.

Okrętem flagowym całej carsharingowej floty zostało BMW i8. Ten supersamochód rozpędza się do 100 km/h w 4,4 sekundy. Takie osiągi możliwe są dzięki całkowitej mocy 362 KM, które generowane są dzięki dwóm silnikom – spalinowym oraz elektrycznym.

BMW i8
BMW i8 będzie dostępne do wynajęcia na minuty. Swoją flotę o ten niezwykły samochód poszerzyła firma carsharingowa Panek.

Dodatkowo samochód jest też ultra-ekologiczny, bowiem BMW i8 emituje zaledwie 49 gramów dwutlenku węgla na kilometr. To dwa razy mniej niż zakładana norma Unii Europejskiej. Zużycie paliwa jest minimalne i wynosi jedynie 2,1 l/100km. Na samym „elektryku” pojazd pokonać może do 37 km z prędkością maksymalną na poziomie 120 km/h.

Niestety – tanio nie będzie

Wszystkich tych, którzy już teraz zacierają ręce, aby usiąść za kierownicą tego wspaniałego samochodu musimy zmartwić. Taka zabawa do najtańszych niestety nie należy. Każdy przejechany kilometr tym samochodem uszczupli nasz budżet o 4,99 zł. Minuta jazdy to 3,99 zł, a każda minuta postoju to 1,99 zł. W porównaniu koszt wynajęcie np. Toyoty Corolli to odpowiednio 0,80 zł, 0,55 zł i 0,22 zł.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News