Uszkodziłeś auto przez zły stan drogi? Oto co zrobić w takiej sytuacji, aby dostać spore odszkodowanie [WIDEO]

Uszkodziłeś auto przez zły stan drogi? Oto co zrobić w takiej sytuacji, aby dostać spore odszkodowanie [WIDEO]

dziura w drodze

Podaj dalej

Kondycja nawierzchni polskich szos poprawia się z roku na rok – co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Mimo tego dalej wiele odcinków dróg w naszym kraju przypomina ser szwajcarski. O uszkodzenie opony, felgi a nawet zawieszenia w takich warunkach nietrudno, dlatego warto wiedzieć co w takiej sytuacji należy zrobić, aby ubiegać się o odszkodowanie.

Co trzeba zrobić w razie uszkodzenia auta przez zły stan drogi?

Jeśli uszkodzimy oponę czy felgę na drodze na skutek zaniedbań zarządcy tej drogi, to możemy żądać od niego odszkodowania. Wynika to Ustawy z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych. Taka procedura jest jednak skomplikowana, dlatego warto wiedzieć co w takiej sytuacji należy zrobić krok po kroku.

Najważniejsza jest oczywiście odpowiednia dokumentacja. Najpierw musimy upewnić się, że na drodze nie znajduje się znak informujący o złym stanie nawierzchni. Kolejną podstawową kwestią jest zabezpieczenie materiału dowodowego potwierdzającego okoliczności i przebieg zdarzenia. W tym celu należy sporządzić obszerną dokumentację zdjęciową. Jeśli nie zrobimy tego od razu – bezpośrednio po zdarzeniu, będziemy mieli później spory problem z uzyskaniem odszkodowania. Oprócz zdjęć warto także dołączyć opis oraz szkic sytuacyjny.

Ale to nie wszystko. O tym jak dokładnie należy postępować w sytuacji uszkodzenia samochodu przez zły stan nawierzchni opowiedział od A do Z autor kanału Prawnik z Saaba na portalu YouTube. Jeśli więc chcecie posiadać taką wiedzę, to z tego filmu dowiecie się wszystkiego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News