Uratował swoje dziecko w ostatnim momencie. To niemożliwe, co zrobił ten bezmyślny kierowca - za to powinien być ciężki kryminał [WIDEO]

Uratował swoje dziecko w ostatnim momencie. To niemożliwe, co zrobił ten bezmyślny kierowca - za to powinien być ciężki kryminał [WIDEO]

przejscie012345

Podaj dalej

W Polsce każdego roku na pasach ginie w wypadkach prawie 300 osób. Pod tym względem, jesteśmy w Europie niechlubnymi rekordzistami i niestety – jeśli nie przestaniemy doprowadzać do sytuacji takich jak ta, w najbliższym czasie raczej się to nie zmieni.

Aktualnie w Polsce, podobnie z resztą jak niemal w całej Europie Zachodniej – piesi mają pierwszeństwo już na etapie zbliżania się do pasów. Mimo tego, z najnowszego badania Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu wynika, że pod względem liczby ofiar wypadków na miliard przejechanych kilometrów Polska jest dalej niechlubnym liderem Unii Europejskiej.

Co prawda analiza wstępnych danych dotyczących wypadków wykazała, że obowiązująca od 1 czerwca nowelizacja Kodeksu ruchu drogowego spowodowała spadek liczby wypadków z udziałem pieszych, ale dalej każdego miesiąca na pasach dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji.

Najlepszym tego dowodem może być zdarzenie, które zostało zarejestrowane 20 października aa ulicy Poznańskiej biegnącej w ciągu Drogi Krajowej numer 29 w Krośnie Odrzańskim. Ojciec z synem próbowali przedostać się na drugą stronę jezdni. W pierwszej kolejności nie przepuścił ich kierowca białego busa. Po chwili ojciec wraz z dzieckiem znaleźli się na drodze, jednak skrajną nieodpowiedzialnością popisał się kolejny kierowca.

Prowadzący czarne kombi zignorował pieszych i omal nie potrącił poruszającego się na rowerku biegowym chłopca. Dzięki błyskawicznej reakcji ojca dziecka, tym razem nie doszło do tragedii. Materiał publikujemy ku przestrodze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News