Ukradł loda wartego 1000 zł i zaniósł go koleżance. Teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności

Do niecodziennej kradzieży doszło w Wieruszowie, gdzie pewien 26-latek postanowił ukraść wartego 1000 zł „loda”. Później jak gdyby nigdy nic zaniósł go swojej koleżance. Teraz za głupi żart mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Ukradł loda wartego 1000 zł i zaniósł go koleżance. Teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności
Podaj dalej

Do zdarzenia doszło 23 czerwca br. na jednej z ulic Wieruszowa w godzinach porannych. Sprawa jest jednak na tyle dziwna, że warto niej wrócić. Jak poinformowała łódzka policja, ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły ich do sprawcy kradzieży„ figurki lodowej ” wykonanej z tworzywa sztucznego, której wartość właściciel oszacował na 1000 zł.

– Jak ustalili policjanci tego dnia dwaj mężczyźni w wieku 26 i 36 lat spacerując wspólnie ulicami miasta zauważyli przewróconą figurkę w kształcie loda. Wówczas starszy z nich ją podniósł i poszli dalej. W pewnym momencie młodszy z nich zawrócił i zabrał figurkę niosąc ją na plecach, a następnie pozostawił skradzione mienie w domu swojej koleżanki.

fot: POLICJA ŁÓDZKA

Dzięki zaangażowaniu wieruszowski stróżów prawa 26-latek został zatrzymany. Policjanci w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych 38-latki koleżanki zabezpieczyli skradzione mienie. Wartość skradzionej figurki została wyceniona na 1000 złotych. Młodszy z mężczyzn usłyszał już zarzut w tej sprawie. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za kradzież cudzej rzeczy grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat. – czytamy na stronie łódzkiej.

POLICJA ŁÓDZKA

Przeczytaj również