Ukradł buldożer, aby ukraść nim dwa motocykle. Potem doszło do najbardziej komicznego pościgu w historii [WIDEO]

Ukradł buldożer, aby ukraść nim dwa motocykle. Potem doszło do najbardziej komicznego pościgu w historii [WIDEO]

kradziez_moto1

Podaj dalej

Każdy złodziej planując swój „skok” najpierw powinien wszystko skrupulatnie zaplanować, a następnie mieć plan B, C i D. W tym jednak przypadku najwyraźniej wszystko odbywało się tutaj na przysłowiowym „spontanie”, bo to co nawyprawiał ten człowiek to po prostu jedna wielka komedia. Ale zacznijmy od początku.

Fach złodzieja samochodów czy też motocykli to nie jest łatwa sprawa. Przeważnie wystarczy jeden prosty błąd i cała misternie planowana „operacja” może spalić na panewce. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia nawet nie z głupotą złodzieja, a brakiem jakiejkolwiek wyobraźni i konsekwencji w podejmowaniu działań.

Co mogło pójść nie tak?

Do tego absurdalnego zdarzenia doszło 15 października br. w miejscowości Ipswich w stanie Queensland w Australii. Pewien mało rozgarnięty bandyta bardzo chciał mieć motocykl, ale najwyraźniej nie było go na niego stać. Wymyślił więc, że ukradnie buldożer, którym staranuje witrynę salonu motocyklowego. Jak pomyślał – tak zrobił. Nie wziął jednak pod uwagę tego, że obiekt był w pełni monitorowany oraz uzbrojony w alarm. Najzabawniejsze w tej całej historii jest jednak to, że po przyjeździe policji złodziej nie dał za wygraną i zaczął… uciekać buldożerem.

Nagranie pościgu z policyjnej kamery trafiło do serwisu YouTube i momentalnie stało się hitem sieci. Podejrzany w końcu porzucił maszynę i uciekł pieszo. Został wyśledzony przez policyjne psy w momencie w którym… ukrywał się w strumieniu.

41-latek został zatrzymany i oskarżony o szereg przestępstw. Za jednym razem ma na koncie próbę włamania, niebezpieczną jazdę, jazdę po torach, niezgodne z prawem użycie pojazdu mechanicznego, próbę kradzieży, ucieczkę przed policją, utrudnianie akcji policyjnej i umyślne uszkodzenie mienia. Nieźle, jak na jeden wieczór.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News