Ucieczka, pościg, narkotyki wylatujące przez okno i poważny wypadek. W Targówku rozegrały się sceny niczym z filmu akcji

Ucieczka, pościg, narkotyki wylatujące przez okno i poważny wypadek. W Targówku rozegrały się sceny niczym z filmu akcji

Ucieczka, pościg, narkotyki wylatujące przez okno i poważny wypadek. W Targówku rozegrały się sceny niczym z filmu akcji

Podaj dalej

Do scen jak z hollywoodzkiego filmu akcji doszło kilka dni temu na jednej z ulic w Warszawie. Na szczęście policjanci relatywnie poradzili sobie z mężczyzną, który najpierw uciekał przed policyjnym patrolem, potem wyrzucił przez okno torbę z kilogramem narkotyków, a na samym końcu poważnie rozbił swój samochód. Pozostaje tylko cieszyć się, że jakimś cudem w trakcie całego zdarzenia nikomu nic się nie stało.

Dwa miesiące aresztu zastosował sąd wobec 30-letniego mieszkańca Targówka, który uciekał przed policyjną kontrolą i rozbił samochód na ogrodzeniu posesji. Mężczyzna podczas ucieczki zgubił torbę z nielegalnymi środkami. Kilka godzin później został zatrzymany przez kryminalnych z Targówka. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sceny jak z filmu

W minioną sobotę chwilę przed północą policjanci patrolujący ulice Targówka zwrócili uwagę na wyjeżdżającego z parkingu renaulta. Za jego kierownicą siedział znany funkcjonariuszom mężczyzna, który był wcześniej zatrzymywany do sprawy narkotykowej. Mundurowi postanowili go skontrolować. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący pojazdem zamiast się zatrzymać, kontynuował jazdę i zaczął przyspieszać. Rozpoczął się pościg. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w ogrodzenie posesji. Razem z pasażerką opuścili pojazd i rozbiegli się w różne strony.

Policjanci dokonali penetracji miejsca kolizji. Przy pojeździe, w miejscu gdzie kierowca próbował przeskoczyć przez płot mundurowi zabezpieczyli przezroczystą torbę foliową z białą zbryloną substancją. Wszystkie odnalezione przedmioty i samochód, po oględzinach zabezpieczono procesowo.
Do działań dołączyły dodatkowe patrole, które rozpoczęły poszukiwania uciekinierów.

W akcję zaangażowali się również kryminalni z Targówka. To właśnie oni, po kilku godzinach zatrzymali obie osoby. 26-letnia kobieta po przesłuchaniu została zwolniona, mężczyzna trafił do prokuratury na przesłuchanie. Tam przedstawiono mu zarzut za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej o wadze 960 gram netto, tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 2 miesiące. Za to przestępstwo 30-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News